Держенергоефективності підтримує розвиток регіональних програм енергетичної ефективності


Березень 10
18:26 2023

За ініціативи Хмельницької ОВА та USAID, а також за участю Валерія Безуса відбулася онлайн-конференція, присвячена розробленій концепції Регіональної програми забезпечення енергетичної ефективності Хмельницької області.

Учасники заходу детально обговорили підготовлену концепцію та реалізацію заходів, які забезпечують ефективне використання енергоресурсів та є одними із найважливіших стратегічних завдань як на національному, так і на регіональному рівнях.

“Неможливо переоцінити важливість регіональної програми забезпечення енергетичної ефективності. На мою думку, енергоефективність має розглядатися у широкому контексті, з урахуванням можливостей регіону щодо використання відновлюваних джерел енергії, альтернативних видів палива і різного роду відходів - особливо побутових, промислового та аграрного виробництва. Важливим аспектом виступає використання скидного потенціалу промисловості, який можна розглядати як окреме джерело енергії”, - переконаний В. Безус.

“Ми маємо бути готовими до різних сценаріїв і попри те, що цей осінньо-зимовий період, на мою думку, Україна подолала успішно, наступний, скоріше всього, буде не менш важким. Гідно впоратися з можливими викликами зможемо використавши всі наявні у нас можливості - як на регіональному, так і на місцевому рівні для якісної та термінової підготовки до наступного опалювального періоду”, - зауважив Валерій Безус.

Сьогодні важливо не втрачати фокус уваги на пріоритетності такого управлінського заходу як енергетичний менеджмент.

«Коли ми говоримо про реалізацію будь-яких програм, має бути сформований необхідний управлінський каркас, який би акумулював інформацію, використовував специфічні технології і засоби енергетичного менеджменту», - додав В. Безус.

Розроблена концепція Регіональної програми забезпечення енергоефективності Хмельницької області передбачає: підвищення енергетичної ефективності будівель; створення регіональної мережі малої розподіленої когенерації та зміцнення стійкості регіонального електрозабезпечення; енергоефективну трансформацію систем теплозабезпечення населених пунктів, включаючи централізоване теплопостачання; енергоефективне вуличне освітлення; виробництво енергії з твердих побутових відходів та звалищного газу з полігонів ТПВ та інші заходи.

У цілому впровадження регіональної програми енергоефективності – важливий чинник впливу на енергетичну безпеку області, а також її соціально-економічний розвиток. Розробка регіональної програми також відповідає державній політиці, яка закладена і в Законі «Про енергоефективність», і в Плані заходів з реалізації у 2021-2023 роках Національного плану дій з енергоефективності на період до 2030 року.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Постраждали цивільні громадяни: поліція працює на місці ранкових ударів по Харківщині

Прочитайте повну статтю

Крокуючи на риболовлю – дотримуйтесь норм вилову водних біоресурсів

Прочитайте повну статтю

Знищення ворожих укриттів – нічна робота «Вампіра» на Сіверському напрямку

Прочитайте повну статтю

Мінфін, Мінекономіки та Мінінфраструктури напрацьовують підходи щодо формування єдиного пріорит...

Прочитайте повну статтю

За матеріалами ДБР суд вчергове арештував яхту Медведчука «ROYAL ROMANCE»

Прочитайте повну статтю

Дійшли тільки до Тиси. На Закарпатті затримали 9 чоловіків призовного віку, одному викликали «ш...

Прочитайте повну статтю

Сергій Марченко: Бюджетна підтримка від Японії сягає $6,3 млрд з лютого 2022 року, із яких майж...

Прочитайте повну статтю

Схвалено рекомендації для розбудови безбар’єрної фінансової системи

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь