Держпродспоживслужба підбила підсумки роботи з опрацювання та розгляду звернень громадян за 2024 рік


Січень 02
18:00 2025

Заступник Голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Сергій Захарін провів нараду-семінар з питань опрацювання та розгляду звернень громадян протягом 2024 року.

Сергій Захарін повідомив, що за дорученням Голови Держпродспоживслужби Сергія Ткачука протягом останнього року вживалися управлінські заходи, спрямовані на подальше підвищення ефективності роботи з опрацювання та розгляду звернень громадян. Визначено перспективні алгоритми опрацювання та розгляду звернень громадян працівниками відповідних структурних підрозділів Держпродспоживслужби. Підтримуються в актуальному стані програмне забезпечення та форми, які застосовуються під час подання електронних звернень. Посилено увагу до розгляду скарг громадян на незаконні дії, бездіяльність та рішення працівників.

Впродовж 2024 року до Держпродспоживслужби надiйшло 5722 індивідуальних та колективних звернень громадян, з них пропозицiй - 27 (біля 1 % від загальної кількості), заяв - 4078 (71 % від загальної кількості), скарг - 1617 (28 % від загальної кількості).

Вiд державної установи «Урядовий контактний центр» впродовж 2024 року надійшло 3801 звернення громадян.

За звітний період від осіб з інвалідністю внаслідок війни, багатодітних сімей та інших громадян, які потребують соціального захисту та підтримки надійшло 704 звернення.

Із загальної кількості звернень, найбільше звернень громадян надійшло поштою (в тому числі електронною) — 4618; через органи влади – 395, від інших органів, установ та організацій – 709.

Більшість звернень громадян стосувалися питань захисту прав споживачів щодо придбання неякісних непродовольчих товарів через інтернет-магазини та надання неналежної якості житлово-комунальних послуг.

У зверненнях, які порушувалися громадянами щодо якості продуктів та їх безпечності для здоров’я споживача, піднімалися питання щодо інформації про продукцію та її маркування, терміни зберігання, використання харчових добавок, вміст у харчових продуктах небезпечних забруднювачів, фальсифікації продукції, недобросовісних торговельних методів ведення бізнесу (включаючи рекламу та маркетингову діяльність).

У зв'язку із введенням воєнного стану в Україні збільшилося надходження звернень щодо перетину державного кордону із домашніми тваринами. Ознайомитись з вимогами щодо некомерційного переміщення тварин можна на офіційному вебпорталі Держпродспоживслужби.

Сергій Захарін зауважив, що Держпродспоживслужба є органом, що здійснює державний нагляд в понад 20 сферах, зокрема безпечність харчових продуктів, ветеринарна медицина, захист прав споживачів, дотримання законодавства у сфери реклами, захист та карантин рослин тощо. В деяких сферах відновлено позапланові перевірки, і в таких випадках фахівці Держпродспоживслужби вживають відповідних заходів на виконання вимог законодавства.

Одним із пріоритетів державної політики є активне впровадження механізмів електронної демократії. Концепція електронної демократії передбачає застосування електронних сервісів та інструментів, що забезпечують участь громадян в управлінні державними справами на основі інформаційно-комунікаційних технологій. Зокрема, нині функціонують сервіси оформлення електронного звернення за допомогою спеціальних форм (інструментів), що розміщені на сайті Держпродспоживслужби та її територіальних органів.

Під час наради-семінару було ретельно опрацьовано низку труднощів та проблемних питань, з якими стикаються працівники територіальних органів.

«Держпродспоживслужба та її територіальні органи несуть відповідальність за питання, які є чутливими для всіх громадян – безпечність харчових продуктів, дотримання прав споживачів, санітарно-епідемічне благополуччя, контроль за дотриманням цінової дисципліни та багато інших. Цілком природньо, що ми отримуємо багато звернень з цих питань, і всі ці звернення мають опрацьовуватися і якісно, і швидко. З метою підвищення ефективності захисту прав та законних інтересів громадян ми використовуємо різні інструменти, зокрема сучасні цифрові технології. В першу чергу – розвиваємо сервіси електронної демократії. Приміром, вже зараз більшість скарг у сфері захисту прав споживачів надходить до нас в електронній формі, обробляються і розглядаються із використанням безпаперових технологій. Окрім того, не припиняється наша просвітницька робота, і одним із факторів її успішності є креативне застосування сучасних цифрових інструментів. Користуючись нагодою, ми закликаємо громадськість та небайдужих громадян подавати пропозиції щодо подальшого розвитку технологій електронної демократії в системі Держпродспоживслужби», – зазначив Сергій Захарін.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Інформація про штрафи за відсутність «страховки» в автоматичному режимі не відповідає дійсності...

Прочитайте повну статтю

«Їдемо, щоб врятуватися від смерті»: поліцейський офіцер громади евакуював двох жительок Степно...

Прочитайте повну статтю

Армія рф здійснила авіаудари двома бомбами по житловій багатоповерхівці на Сумщині - є поранені

Прочитайте повну статтю

Спецпроєкт "2024: Плани. Дії. Результати" – Будуємо суспільство без бар’єрів

Прочитайте повну статтю

Інформація про штрафи за відсутність «страховки» в автоматичному режимі не відповідає дійсності

Прочитайте повну статтю

Завершено розбір завалів на місці ворожого удару у Печерському районі столиці

Прочитайте повну статтю

У Нікополі російські окупанти вдарили по території підрозділу ДСНС

Прочитайте повну статтю

На Херсонщині військові рф атакували громадський транспорт, сім людей отримали поранення

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь