Держпродспоживслужба та Інститут захисту рослин НААН підписали Меморандум про партнерство та співробітництво


Жовтень 11
18:15 2023

Фітосанітарна безпека є найважливішою складовою частиною продовольчої безпеки, і головний пріоритет роботи фітосанітарних інспекторів є захист території України від ризиків, пов’язаних з проникненням і акліматизацією шкідливих організмів. Окреслив одне із головних завдань служби в. о. Голови Держпродспоживслужби Вадим Чайковський під час підписання Меморандуму з директором Інституту захисту рослин Національної академії аграрних наук України Олександром Борзих.

«Розвиток науки у сфері захисту і карантину рослин надзвичайно вважливі на кожному етапі: від вибору якісного насіння для вирощування до постачання безпечного харчового продукту рослинного походження на стіл споживача. Я впевнений, що спільна співпраця фахівців Держпродспоживслужби та Інституту захисту рослин стане непереборною силою на захисті продовольчої безпеки, а також підвищить експортний потенціал нашої країни, яка володіє значним аграрним потенціалом», - зазначив Вадим Чайковський.

«Спільна робота служби та інституту допоможуть зміцнити фітосанітарну безпеку нашої держави, за допомоги  об’єднання вітчизняної аграрної науки і професійної практики під час здійснення фітосанітарних заходів щодо запобігання проникненню регульованих шкідливих організмів» - підкреслив Олександр Борзих.

Предметом Меморандуму є встановлення партнерських відносин щодо вивчення видового складу, біології та екології шкідливих організмів, зокрема регульованих, розробки прогнозу їх поширення та/або занесення в Україну, проведення науково-дослідних робіт у сферах захисту та карантину рослин, координації моніторингу, виявлення та ідентифікації регульованих шкідливих організмів в Україні, проведення фітосанітарної діагностики та фітосанітарних заходів.

В рамках положень цього Меморандуму сторони домовились співпрацювати у таких напрямах:

Керівництво Держпродспоживслужби та Інституту захисту рослин НААН домовились і надалі тісно співпрацювати шляхом проведення спільних форумів, семінарів, круглих столів та проведення науково-дослідних робіт з метою виявлення регульованих шкідливих організмів, локалізації та ліквідації їх вогнищ.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Розстріляні росією: Андрій Сорока поїхав на завдання перед ротацією та не повернувся назад

Прочитайте повну статтю

Представники командування Національної гвардії відвідали бійців, які проходять лікування

Прочитайте повну статтю

Боронив східні кордони, тепер повернувся до улюбленої справи: історія прикордонника-кінолога

Прочитайте повну статтю

Топ-10 трендів у галузі аквакультури 2023 року: креветківництво

Прочитайте повну статтю

Держенергоефективності та “Schneider Electric Україна” домовилися про співпрацю задля впровадже...

Прочитайте повну статтю

Олександр Корнієнко: Нині є величезний шанс реформувати не лише законодавство та правову систем...

Прочитайте повну статтю

Тетяна Кірієнко: Співпраця з бізнес-асоціаціями завжди у фокусі уваги

Прочитайте повну статтю

Викрито озброєне злочинне угруповання рейдерів у Києві

Прочитайте повну статтю