Діти – найвразливіші жертви геноциду: УІНП розпочав інформкампанію до 88-х роковин Голодомору


Листопад 15
12:02 2021

До 88-х роковин Голодомору в Україні, жертв якого вшановують кожної четвертої суботи листопада (цьогоріч — це 27 листопада) Український інститут національної пам'яті розпочинає інформаційну кампанію.

Метою кампанії є вшанування жертв Голодомору в Україні та збереження пам'яті про геноцид українців комуністичним режимом в 1932–1933 році. Цього року у фокусі інформаційної кампанії – діти, як найвразливіша категорія жертв сталінського геноциду. А також, те, як розмовляти з сучасними дітьми та підлітками про Голодомор, щоб не травмувати, але водночас передати пам’ять про трагедію наступним поколінням. 

У межах кампанії, до 28 листопада, в соціальних мережах Facebook, Instagram, Twitter та YouTube оприлюднюватимуться інформаційні матеріали про Голодомор, а також 23 листопада відбудеться круглий стіл на тему «Як говорити з дітьми про Голодомор». Тож слідкуйте за оновленням онлайн-ресурсів УІНП протягом наступних двох тижнів.

«Навіть через 90 років Голодомор має безліч «білих плям» та не до кінця досліджених тем – спротив комуністичній політиці, рятівники людей під час геноциду, діти, як найвразливіша категорія жертв штучного голоду.  Саме тому цьогорічну інформаційну кампанію з вшанування жертв Голодомору 1932–1933 років ми присвячуємо дітям, які стали жертвами «людиноненависницької» політики більшовиків. Близько 1,5 мільйона дітей до 10 років загинули внаслідок штучного голоду. Ті ж з дітей, хто вижили, стали носіями шокуючого досвіду та правди, яку десятиліттями намагалася приховати радянська пропаганда. Їхні історії, свідчення, життєвий досвід – це неоціненний внесок в збереження національної пам'яті українського народу, невід’ємна складова пізнання Голодомору як одного з найжахливіших злочинів проти людства у XX столітті», – зазначив голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович.

Також Інститут закликає долучитися до акції “Запали Свічку пам'яті”. 27 листопада, після 16:00 засвітити свічку і залишити її на підвіконні в пам'ять про мільйони замучених голодом українців. 

Інститут розробив тематичну соціальну рекламу для поширення в усіх регіонах. Також закликає усіх охочих завантажувати та поширювати матеріали.Завантажити: http://surl.li/arkkl

Довідково: Голодомор – це геноцид Українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом з наміром знищити, цілком чи частково, українську національну групу. Ця кваліфікація випливає із Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року “Про запобігання злочину геноциду і покарання за нього” та Закону України “Про Голодомор 1932–1933 років в Україні” від 2006 року. Способом реалізації геноциду став штучний масовий голод, організований керівництвом комуністичної партії Радянського Союзу та Радянської України, що спричинив загибель мільйонів українців на території Української СРР і Кубані.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Нові факти у прориві фронту на Харківщині: екскомандувача ОТУ «Харків» затримано

Прочитайте повну статтю

Керівництво Мін’юсту провело зустріч з представниками Ради Європи

Прочитайте повну статтю

Президент України присвоїв звання Героя України чотирьом нацгвардійцям

Прочитайте повну статтю

Одна людина загинула, семеро поранені внаслідок масованого російського удару по Костянтинівці

Прочитайте повну статтю

Поліція Київщини затримала групу зловмисників

Прочитайте повну статтю

Володимир Зеленський присвоїв двом прикордонникам звання Героя України з врученням ордена «Золо...

Прочитайте повну статтю

Систематичність - це втретє: як правильно кваліфікувати домашнє насильство?

Прочитайте повну статтю

Рада суддів України розглянула звернення зборів суддів Господарського суду міста Києва

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь