Для підтримки ментального здоров’я українців держава реалізовує низку програм, значна частина яких спрямована на дітей - Ірина Борзова


Жовтень 10
12:15 2023

В усьому світі 10 жовтня відзначають День ментального здоров'я. В Україні за ініціативою першої леді Олени Зеленської впроваджується Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?». Місія проєкту – зробити піклування про ментальне здоров’я щоденною звичкою для українців.

За прогнозами Міністерства охорони здоров’я, наслідки російського повномасштабного вторгнення на своєму ментальному здоров’ї відчують понад 15 млн українців, серед яких понад 2,5 млн дітей та підлітків. Найчастіше діти переживають самотність і страх за своє життя та своїх рідних. У значної частини дітей виникають проблеми з адаптацією.

«З початком повномасштабного вторгнення майже 44% українських родин було роз’єднано й це однозначно вплинуло на емоційний стан кожної дитини. Є діти, які бачили смерть, пережили жахи окупації, втратили своїх рідних, є й ті, хто чекає своїх батьків із фронту, сумує за своїм рідним домом, адже у нас є багато внутрішньо переміщених осіб. Саме в такий важкий час діти й підлітки потребують особливої уваги та підтримки, передовсім з боку дорослих. Якщо цього не буде, то це негативно впливає не лише на ментальне здоров’я, а й загалом на життя», - зазначила народна депутатка, член парламентського Комітету з питань молоді та спорту Ірина Борзова.

Водночас вона наголосила, що в питаннях надання психологічної допомоги дітям мають спільно діяти батьки, педагогічні працівники, шкільні психологи та сімейні лікарі.

«Якщо дитина занурюється в себе, має проблеми з комунікацією, поганий сон, погано харчується, то треба перш за все звернутися до сімейного лікаря. Наразі майже 11 тисяч таких спеціалістів пройшли спеціальне навчання, щоб фахово допомагати в питаннях ментального здоров’я. Також майже 25 тисяч освітян і понад 5 тисяч шкільних психологів також пройшли навчання, щоб надавати підтримку дітям з проблемами ментального здоров’я. Сподіваюся, що цього навчального року в дитячих садочках і школах проходитимуть курси соціально-емоційного навчання для дітей, щоб вони краще розуміли свої емоції», - розповіла парламентарій.

Вона також додала, що Мінмолодьспорту на базі молодіжних центрів у 17 регіонах впроваджує програму «СпівДія заради дітей». Там проводяться онлайн-програми, тренінги як для батьків, так і для дітей. У центри можуть звернутися батьки й діти безпосередньо чи онлайн та отримати фахову підтримку.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

На Черкащині рибоохоронцями попереджено масовий мор риби у Кременчуцькому водосховищі

Прочитайте повну статтю

Реєстр зброї та документи закордоном: на засіданні Кабміну прийнято низку постанов, розроблених...

Прочитайте повну статтю

Брав участь у проведенні псевдореферендуму в Херсоні: повідомлено про підозру колаборанту

Прочитайте повну статтю

Прибутку на мільйон гривень щомісячно та товару на 9 млн грн: ліквідовано масштабне підпільне в...

Прочитайте повну статтю

Книга рекордів прикордонника з позивним «Африка»

Прочитайте повну статтю

Результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради правосуддя № 114 від 5 грудня 2...

Прочитайте повну статтю

Олександр Корнієнко: Буча та її громада — одне з місць, де українське місцеве самоврядування та...

Прочитайте повну статтю

Відбулося засідання Робочої групи з питань розвитку кримінального права

Прочитайте повну статтю