Сенсація

Для України надважливо мати амбасадора кліматичних питань на міжнародному рівні


Листопад 17
21:06 2021

Про це наголосив в.о. Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець на презентації результатів дослідження аналітичного центру DiXi Group та експертному обговоренні теми «Енергетична дипломатія України – quo vadis?».

Президент DiXi Group Олена Павленко на заході представила результати річного дослідження. Вона продемонструвала аналіз міжнародного та українського законодавства, опитувань державних службовців Міненерго, Міндовкілля, Офісу Президента України та фахівців посольств інших країн в Україні, експертів, що дозволить зрозуміти правила побудови енергетичної дипломатії України. Адже Україна наразі продовжує відстоювати свою територіальну та енергетичну незалежність. Для цього ми маємо розуміти як максимально ефективно використати наші ресурси та вибудовувати ефективну енергетичну дипломатію.

«Україна має розвивати фінансові та економічні інструменти для стимулювання заходів з декарбонізації. При цьому, важливо під час їх впровадження налагоджувати співпрацю на всіх дипломатичних рівнях. З одного боку, ми маємо чітко знати і розуміти на які цілі та який обсяг коштів нам потрібен. І працювати потужним фронтом для їх залучення. З іншого, для України надважливо мати амбасадора кліматичних питань на міжнародному рівні. Аджереагування на ці виклики потребує широкої міжнародної співпраці з донорськими організаціями та урядами інших країн.», - повідомив Руслан Стрілець.

Руслан Стрілець акцентував, що довкілля і клімат наразі стають одними з головних питань міжнародної політики. Це довели двотижневі напружені кліматичні переговори у Глазго, на яких зібрались понад 100 лідерів держав і міністрів. 

За словами очільника Міндовкілля, для продовження “зелених” трансформацій Україна має реалізувати низку трансформацій у різних секторах – від енергетики до управління відходами. У сфері захисту довкілля це:

імплементація 75 Директиви ЄС про промислові викиди. На сьогодні у Верховній Раді на розгляді знаходиться законопроект № 6004-2 «Про забезпечення конституційних прав громадян на безпечне для життя і здоров'я довкілля»;

імплементація 98 Директиви ЄС про відходи та схвалення у другому читанні законопроєкту № 2207-1-д «Про управління відходами», який запровадить ієрархію поводження з відходами;

реалізація усіх цілей і планів у сфері лісового господарства та збереження біорізноманіття.

Нагадаємо, що Уряд України у липні цього року затвердив оновлений Національно визначений внесок до Паризької угоди, який допоможе нам пришвидшити модернізацію економіки країни та рухатися до амбітної кліматичної цілі – скоротити викиди парникових газів на 65 % до 2030 року від рівня 1990 року. Наразі тривають роботи над планом з реалізації цілей другого НВВ. Він включатиме перелік ключових секторів, необхідних «зелених» трансформацій та заходів, що забезпечуватимуть модернізацію нашої економіки до 2030 року. 

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

БЕЗПЕЧНА ОСВІТА: парламентарі підтримали проєкт Закону, який посилить безпеку дітей у закладах...

Прочитайте повну статтю

МВС та НАТО провели круглий стіл присвячений вдалим практикам з виховання доброчесності у систе...

Прочитайте повну статтю

Укрзалізниця з 15 грудня призначає нові поїзди у внутрішньому сполученні, пришвидшує та подовжу...

Прочитайте повну статтю

Укрзалізниця пришвидшує пересадкове сполучення Київ – Відень та розвиває хаб у Чопі

Прочитайте повну статтю

Молоді юристи проведуть форум у Києві

Прочитайте повну статтю

Творчий вечір та виставку художніх робіт адвокатів організували в НААУ

Прочитайте повну статтю

Тернопільські міграційниці в рядах активного жіноцтва

Прочитайте повну статтю

Харківщина: долучаймося до «Тижня цифрової грамотності»

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь