Дмитро Кулеба: Спільні кроки задля стримування РФ будуть ключовою темою України на міністерській зустрічі НАТО у Ризі


Листопад 25
12:01 2021

Участь України у міністерській зустріч НАТО у Ризі надсилає сигнал РФ на тлі військових погроз з її боку, дозволить обговорити спільні кроки задля стримування агресивних намірів Москви та дає можливість узгодити позиції і очікування напередодні Мадридського саміту НАТО у 2022 році. 

Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив на онлайн-брифінгу у четвер, 25 листопада. 

Міністр повідомив, що 30 та 1 листопада візьме участь у засіданні міністрів закордонних справ держав-членів НАТО у Ризі на тему безпеки ширшого Чорноморського регіону. 

“Ключовою темою мого візиту буде чергове загострення у зв’язку із нарощуванням російських сил на кордоні з Україною, небезпека можливого вторгнення Росії в Україну та кроки, які ми разом із євроатлантичними партнерами робимо, аби не допустити такого сценарію”, - заявив Дмитро Кулеба.

Він додав, що також ознайомить колег з Альянсу із прогресом внутрішніх трансформацій нашої держави на шляху її інтеграції до НАТО.

“Запрошення України на міністерську зустріч в Ризі це дуже хороший знак. По-перше, це сигнал підтримки на тлі агресивних дій Росії. По-друге, це можливість обговорити поточну безпекову ситуацію та наші спільні дії. По-третє, це можливість узгодити позиції і очікування напередодні Мадридського саміту НАТО у 2022 році. Стратегічна участь України у міністерській зустрічі НАТО у Ризі свідчить, що завдяки нашій проактивній зовнішній політиці Україна стала більш активним учасником міжнародної політики, якого запрошують “за стіл” для обговорення та вирішення ключових питань”, - розповів Дмитро Кулеба.

Глава МЗС України нагадав, що Стратегія зовнішньополітичної діяльності визначає вступ України до НАТО одним з ключових пріоритетів. 

“Ми працюємо над його втіленням і досягненням консенсусу всередині Альянсу з цього питання. Це довга робота, але ми маємо її робити, робити системно і саме для цього у нас і з’явилася, вперше за тридцять років, комплексна Стратегія зовнішньої політики. Вона є не просто документом: це інструмент, що дозволяє втілювати масштабні завдання завдяки системній довгостроковій роботі”, - підсумував він. 

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Оновлення та посилення. Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграці...

Прочитайте повну статтю

Співпраця України та Естонії: від захисту даних до міжнародної відповідальності рф

Прочитайте повну статтю

Відбулося перше засідання робочої групи EuroPris

Прочитайте повну статтю

Катерина Павліченко: «19 грудня вступає в силу закон, який посилює відповідальність за домашнє...

Прочитайте повну статтю

Дніпропетровщина: російські війська атакували рятувальників

Прочитайте повну статтю

Результати розгляду питань порядку денного засідання Другої Дисциплінарної палати Вищої ради пр...

Прочитайте повну статтю

Увага, важлива інформація для мешканців Першотравенська!

Прочитайте повну статтю

ДБР передало польським правоохоронцям справу екскерівника «Укравтодору», затриманого в Польщі з...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь