Дмитро Кулеба та Анналена Бербок обговорили активізацію Нормандського формату та стримування РФ від подальшої агресії
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів переговори із Федеральним міністром закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок, яка вдруге відвідує Україну з візитом.
Глави української та німецької дипломатій детально обговорили кроки задля активізації політико-дипломатичного врегулювання російсько-українського збройного конфлікту.
Міністр високо оцінив наміри його німецької колеги здійснити поїздку на лінію розмежування, аби на власні очі ознайомитися із наслідками агресії Російської Федерації проти України.
Дмитро Кулеба подякував Анналені Бербок за зусилля Німеччини із підготовки зустрічі політичних радників лідерів Нормандського формату в Берліні цього тижня. За словами Міністра, одним із ключових питань, яке обговорять радники, буде розблокування діяльності Тристоронньої контактної групи з боку Росії.
Глава МЗС України нагадав про “червоні лінії” нашої держави в рамках політичного врегулювання: Україна не піде на жодні поступки в питаннях суверенітету та територіальної цілісності в межах міжнародно визнаних кордонів; не вестиме жодний “прямий діалог” із російськими окупаційними адміністраціями в Донецьку та Луганську; не дозволить нікому крім українського народу визначати зовнішньополітичний курс України.
Співрозмовники приділили особливу увагу втіленню комплексного пакету стримування РФ від нової хвилі агресії проти України, зокрема введення проти Росії потужних економічних санкцій. Анналена Бердок підтвердила, що Берлін готовий до ціни санкцій для самої ФРН: “Ми готові понести високу економічну ціну, адже йдеться про безпеку України”.
Міністри окремо обговорили можливості зміцнення обороноздатності України з боку ФРН.
Україна та Німеччина домовилися продовжити роботу в рамках Кримської платформи. Дмитро Кулеба запросив німецьку парламентську делегацію взяти участь в її парламентському саміті у серпні.
Глави дипломатій приділили особливу увагу розвитку співпраці в сфері водневої енергетики. За словами Дмитра Кулеби, Україна прагне стати одним із лідерів Європи з виробництва та транспортування водню. Взаємовигідні проекти українських та німецьких компаній несуть стратегічне значення для досягнення цієї мети: “Взаємодія в сфері водневої енергетики є одним із тих питань, яке тісно пов'язує успішне майбутнє двосторонніх відносин України та Німеччини”.
Дмитро Кулеба висловив вдячність Анналені Бербок за її налаштованість на перезапуск діалогу щодо історичної відповідальності Німеччини перед Україною.
«Важливо, що сьогодні Анналена відвідала в Києві Національний музей Голодомору-геноциду та отримала власне емоційне сприйняття цього злочину сталінського режиму. Ми очікуємо, що Федеральне міністерство закордонних справ Німеччини оновить свої рекомендації щодо визнання Німецьким Бундестагом цього страшного злочину як геноциду українського народу», - підсумував Дмитро Кулеба.