До уваги нотаріусів! Новації у порядку обміну інформацією з питань фінансового моніторингу (оновлено!)
ОНОВЛЕНО УВАГА! Оновлення інформації щодо дати набрання чинності! Дату набрання чинності наказу Мінфіну № 322 перенесено із 27 листопада 2021 року на 01 травня 2022 року (згідно наказу Мінфіну від 17.11.2021 № 602). ______________________
27 листопада 2021 року набирає чинності наказ Міністерства фінансів України від 04 червня 2021 року № 322 «Про затвердження порядку обміну інформацією з питань фінансового моніторингу», яким затверджено:
– Порядок створення особистого кабінету СПФМ та доступу до е-кабінету системи фінансового моніторингу; – Порядок інформаційної взаємодії СПФМ та Державної служби фінансового моніторингу України.
Визнано такими, що втратили що втратили чинність, накази Міністерства фінансів України: від 08.06.2015 № 542 «Про затвердження Порядку формування облікового ідентифікатора та надання довідки про обліковий ідентифікатор та форми такої довідки»; від 24.11.2015 № 1085 «Про затвердження Порядку електронної взаємодії суб’єктів первинного фінансового моніторингу та Державної служби фінансового моніторингу України»; від 29.01.2016 № 24 «Про затвердження форм обліку та подання інформації, пов’язаної із здійсненням фінансового моніторингу, та інструкції щодо їх заповнення».
Таким чином, із 27 листопада 2021 року за допомогою особистого кабінету забезпечується подання/отримання СПФМ (відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення»):
– інформації, необхідної для обліку СПФМ; – інформації про фінансові операції, що підлягають фінмоніторингу; – іншої інформації, що може бути пов’язана з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму та фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення; – доведення Держфінмоніторингом до СПФМ інформації відповідно до закону.
В той же час пункт 5 Розділу І Порядку інформаційної взаємодії передбачає, що у разі виникнення ситуацій, що призводять до неможливості подання СПФМ до Держфінмоніторингу інформації в електронній формі, суб’єкт (крім суб’єкту-банку) подає її в паперовій формі згідно з відповідними візуальними формами повідомлень.
Відповідно до пункту 4 Розділу І Порядку створення особистого кабінету СПФМ, інформаційно-телекомунікаційна система «Е-кабінет системи фінансового моніторингу» (Особистий кабінет) доступна за посиланням https://cabinet.fiu.gov.ua/
Створення Особистого кабінету суб’єкта, що стоїть на обліку, здійснюється на підставі КЕП суб’єкта.