До уваги нотаріусів! Новації у порядку обміну інформацією з питань фінансового моніторингу (оновлено!)


Листопад 26
14:04 2021

ОНОВЛЕНО УВАГА! Оновлення інформації щодо дати набрання чинності! Дату набрання чинності наказу Мінфіну № 322 перенесено із 27 листопада 2021 року на 01 травня 2022 року (згідно наказу Мінфіну від 17.11.2021 № 602). ______________________

27 листопада 2021 року набирає чинності наказ Міністерства фінансів України від 04 червня 2021 року № 322 «Про затвердження порядку обміну інформацією з питань фінансового моніторингу», яким затверджено:

– Порядок створення особистого кабінету СПФМ та доступу до е-кабінету системи фінансового моніторингу; – Порядок інформаційної взаємодії СПФМ та Державної служби фінансового моніторингу України.

Визнано такими, що втратили що втратили чинність, накази Міністерства фінансів України: від 08.06.2015 № 542 «Про затвердження Порядку формування облікового ідентифікатора та надання довідки про обліковий ідентифікатор та форми такої довідки»; від 24.11.2015 № 1085 «Про затвердження Порядку електронної взаємодії суб’єктів первинного фінансового моніторингу та Державної служби фінансового моніторингу України»; від 29.01.2016 № 24 «Про затвердження форм обліку та подання інформації, пов’язаної із здійсненням фінансового моніторингу, та інструкції щодо їх заповнення».

Таким чином, із 27 листопада 2021 року за допомогою особистого кабінету забезпечується подання/отримання СПФМ (відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення»):

– інформації, необхідної для обліку СПФМ; – інформації про фінансові операції, що підлягають фінмоніторингу; – іншої інформації, що може бути пов’язана з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму та фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення; – доведення Держфінмоніторингом до СПФМ інформації відповідно до закону.

В той же час пункт 5 Розділу І Порядку інформаційної взаємодії передбачає, що у разі виникнення ситуацій, що призводять до неможливості подання СПФМ до Держфінмоніторингу інформації в електронній формі, суб’єкт (крім суб’єкту-банку) подає її в паперовій формі згідно з відповідними візуальними формами повідомлень.

Відповідно до пункту 4 Розділу І Порядку створення особистого кабінету СПФМ, інформаційно-телекомунікаційна система «Е-кабінет системи фінансового моніторингу» (Особистий кабінет) доступна за посиланням https://cabinet.fiu.gov.ua/

Створення Особистого кабінету суб’єкта, що стоїть на обліку, здійснюється на підставі КЕП суб’єкта.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

З 1 листопада забороняється вилов риби у зимувальних ямах

Прочитайте повну статтю

Іванна Климпуш-Цинцадзе та Олена Вінтоняк провели двосторонні зустрічі на полях COSAC

Прочитайте повну статтю

Голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв взяв участь у к...

Прочитайте повну статтю

Відбулися засідання підкомітетів Комітету з питань освіти, науки та інновацій

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада України на пленарному засіданні 29 жовтня прийняла шість Законів, дев’ять законоп...

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада України прийняла Закон щодо вдосконалення регулювання угод про визнання винуватос...

Прочитайте повну статтю

Перший віцеспікер Олександр Корнієнко здійснив дводенний робочий візит на Житомирщину

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада України прийняла за основу законопроект щодо особливостей складання кваліфікаційн...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь