Дорожня карта реформи шкільного харчування на 2025-2027 роки – один із пріоритетів Держпродспоживслужби


Грудень 06
18:00 2024

Війна негативного впливає на умови організації якісного, безпечного та збалансованого харчування у закладах освіти, оскільки енергетична криза та повітряні тривоги впливають на приготування їжі, також має місце нестача кухарів, інших працівників на кухні, медичних сестер з дієтичного харчування. Про це розповіли фахівці Держпродспоживслужби під час першої стратегічної сесії реформи шкільного харчування.

До заходу долучилися представники держаних органів, залучених до впровадження реформи, зокрема МОН, МОЗ, Мінфін, Мінекономіки, Мінагрополітики, Держпродспоживслужба й недержавні організації, які не є безпосередньо пов'язаними з освітнім сектором, але мають відповідні програми для покращення харчування учнів.

Мета зустрічі — спільно визначити ключові стратегічні кроки подальшої реформи шкільного харчування на 2025-2027 роки, ознайомитися із здобутками та сформувати план потреб для її розвитку.

«Якщо на початку реформування, тобто до війни, в першу чергу, основні цілі базувались на вдосконалені харчування в закладах освіти, щоб зробити його корисним, якісним, різноманітним й водночас смачним, то натепер актуальність реформи лише зростає і потребує адаптації до умов сьогодення. В умовах постійних відключень електроенергії надзвичайно важливо забезпечити наших дітей гарячим харчуванням, що потребує додаткових заходів, спрямованих на дотримання технологічних процесів та безпечності харчових продуктів», - т.в.о. начальника Управління державного нагляду за дотриманням законодавства у сфері санітарно-епідемічного благополуччя населення Держпродспоживслужби Арзу Акберов.

Держпродспоживслужба є учасником розроблення та впровадження низки нормативних документів, які визначають порядок організації харчування в закладах освіти, неухильне виконання яких сприятиме зниженню ризику виникненню харчових отруєнь серед дітей, підвищенню рівня їх здоров’я та формування здорової нації. Крім, того розроблено новий стандарт професійної (професійно-технічної) освіти зі спеціальності «Кухар дитячого харчування»

Під час сесії обговорювався один з ключових напрямків реформи – інституційна та фінансова спроможність громад у забезпеченні харчуванням дітей в закладах освіти, які забезпечать сталий розвиток шкільного харчування.

Довідково. З 2020 року в Україні триває реформа шкільного харчування, яка була розпочата за ініціативи першої леді Олени Зеленської. Вже наразі змінено підходи до організації харчування в закладах освіти – від норм споживання, технологічних процесів до суспільного сприйняття та розуміння здорового харчування. 

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Президент відзначив гвардійців найвищими державними нагородами та передав ордени рідним загибли...

Прочитайте повну статтю

2024: Плани. Дії. Результати. МВС розбудовує міжнародну підтримку

Прочитайте повну статтю

Державна підтримка меліорації земель протягом року склала 39,4 млн грн

Прочитайте повну статтю

Рисовики Одещини отримали у власність меліоративні мережі

Прочитайте повну статтю

Різдвяна коляда завітала до поранених бійців системи МВС, які проходять реабілітацію

Прочитайте повну статтю

АРМА отримало в управління майно екс-начальника Одеського ТЦК Євгена Борисова, яке розшукало в...

Прочитайте повну статтю

Офіційна заява АРМА: Агентство оскаржуватиме рішення ВАКС щодо заборони реалізації майна віктор...

Прочитайте повну статтю

Фонд державного майна України успішно виконав річний план з оренди державного майна

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь