Сенсація

Двоє українців підірвались унаслідок необережного поводження з ВНП: рятувальники нагадують правила безпеки


Жовтень 09
21:14 2023

У полі біля села Березовичі Володимирського району Волинської області 14-річний підліток знайшов вибухонебезпечний предмет часів Другої світової війни.

Хлопець приніс його додому й спробував розібрати. У результаті механічного впливу предмет детонував і хлопець отримав травми обох ніг. Підлітка госпіталізували з переломом правої ноги та рваними ранами лівої.

Наразі підліток перебуває під наглядом лікарів.

Тим часом на околиці Чернігова чоловік підірвався на невідомому вибуховому пристрої. Правоохоронці миттєво прибулі на місце події та надавали медичну допомогу пораненому до прибуття лікарів. 

За попередніми даними, місцевий мешканець збирав металобрухт на околиці Чернігова, де відбувалися бойові дії. Чоловік наступив на невідомий предмет, який вибухнув. Унаслідок вибуху потерпілий отримав мінно-вибухову травму та був госпіталізований.

За цим фактом слідчі відкрили кримінальне провадження за статтею 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни).

Піротехнічні підрозділи ДСНС протягом цієї доби залучалися 2 рази. Виявили, вилучили та знешкодили два вибухонебезпечні предмети. 

Найчастіше піротехнічні підрозділи працювали: в Харківській, Київській, Донецькій, Миколаївській, Херсонській, Чернігівській, Сумській та Черкаській областях. 

Всього з початку широкомасштабного військового вторгнення російської федерації на території України знешкоджено 440 тисячі 537 вибухонебезпечних предметів та 2 тисячі 892 кілограмів вибухової речовини. У тому числі 3 тисячі 103 авіаційні бомби. Обстежено територію площею понад 101 тисяча 511 гектарів.

Рятувальники вкотре звертаються до громадян із проханням бути обачними та дотримуватись правил безпеки. Бути вкрай уважними та обережними. Особливо - на територіях, які тимчасово були в окупації ворожих військ, або у місцях, де точилися активні бойові дії.

Росіяни залишили чимало вибухових пасток, замінованих ділянок та небезпечних предметів.

Не пересувайтеся там, де можуть бути заміновані ділянки - це узбіччя, лісосмуги, не розорані поля. Якщо ви побачили підозрілий або вибухонебезпечний предмет - негайно телефонуйте до поліції або рятувальників.

Наполегливо рекомендуємо громадянам дотримуватися вимог безпеки при виявленні підозрілих предметів, що можуть бути вибухонебезпечними, - не зачіпайте таких знахідок, не намагайтеся їх перемістити, не пробуйте розібрати - вони можуть вибухнути будь-якої миті. Натомість відійдіть на безпечну відстань і повідомте за номерами 101 або 102.

ДСНС України

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії