Електроприлади та техніка: митники пройшли інтенсив з ознак оригінальності товарів
Держмитслужба продовжує підвищувати професійний рівень посадових осіб митниць за напрямом сприяння правовласникам у захисті їх майнових прав інтелектуальної власності.
Сьогодні, 30 квітня, відбувся третій етап тренінгу на тему: «Основні ознаки оригінальних та контрафактних товарів. Електроприлади та техніка». Як показала практика, проведення навчальних заходів такого роду дозволяє підвищити рівень обізнаності українських митників у застосуванні європейської практики у сфері захисту прав інтелектуальної власності.
У заході взяли участь Вайда Кайнайте та Гітіс Бразаускас, представники Асоціації по боротьбі з контрафактом REACT, яка об’єднує понад 350 правоволодільців брендів, що охоплюють усі галузі промисловості. Вони ознайомили учасників тренінгу з основними ознаками оригінальних товарів компаній SPECTRUM BRANDS Inc. (Remington), відомого на ринку виробника електроприладів, та CUMMINS Inc., які спеціалізуються на двигунах.
Фахівець адвокатського об’єднання «Синергія» Олександра Сорока під час своєї презентації ознайомила українських митників з ознаками оригінальних товарів компанії GRUNDFOS Holding A/S, яка виготовляє насосне обладнання.
Участь у тренінгу також взяла головний менеджер з питань розслідувань, пов’язаних із захистом прав інтелектуальної власності компанії APPLE Inc. Херріет Сміт, яка подала основні ознаки оригінальних товарів та контрафактної продукції, зупинившись на методах їх ідентифікації.
Аманда Мюррей, представник компанії CANON Inc., що є одним зі світових лідерів з виробництва обладнання для фото-, відеозйомки та оргтехніки, під час своєї презентації зосередилась на виняткових ознаках, які дають можливість відрізнити оригінальний товар від підробки.
Учасники заходу вкотре зазначили, що вебінари із запобігання контрафакту є надзвичайно корисними, адже інформація представників компаній-правовласників є виключним джерелом інформації про ознаки оригінальності їх товарів.
Тренінг організовано Держмитслужбою за сприяння Асоціації по боротьбі з контрафактом REACT та технічної підтримки Програми з підтримки управління державними фінансами (EU4PFM).
Нагадаємо, що перші етапи тренінгів були присвячені ознакам оригінальних та контрафактних товарів в алкогольній промисловості - https://bit.ly/3OZoBEl та у фармацевтичній галузі - https://bit.ly/4b7RcjE.