"Ембарго на торгівлю російським енергоресурсами - ефективний інструмент у боротьбі з російським агресором" - вважають у Комітеті з питань економічного розвитку
Трагедія в Бучі, Ірпені, Гостомелі, інших містах і селах України, винуватцем якої є Росія шокувала весь світ. Після побаченого фактично не лишилось країни, в якій би не задумалися над запровадженням більш серйозних санкцій проти російської економіки.
Що є в новому пакеті санкцій:
"Важливо чинити максимальний тиск на Путіна та російський уряд у цей критичний момент", - додала Урсула фон дер Ляйєн.
Наразі у світі активно йдуть дискусії про ймовірне запровадження ембарго на торгівлю російськими газом та нафтою. Однак, зазначається, що не всі країни готові підтримати повну заборону російського імпорту, тому у ЄС обговорюють альтернативний варіант – введення додаткових мит щодо російської нафти та вугілля. Такий крок хоч і не заборонить остаточно імпорт з Російської Федерації, проте зробить його суттєво дорожчим, стимулюючи європейські країни швидше шукати заміну енергоресурсам із Росії.
У Комітеті з питань економічного розвитку розуміють наскільки складно деяким нашим європейським партнерам приймати рішення щодо запровадження ембарго на торгівлю енергоресурсами, адже економіка окремих країн сильно залежить від енергоносіїв з Російської Федерації, втім розуміння їхніх лідерів щодо єдності у необхідності вжиття кардинальних заходів по відношенню до агресора та готовність шукати альтернативні засоби для тиску на нього заслуговують на повагу.
Крім того, у Комітеті вважають також прийнятним і зазначену вище альтернативу ембарго на торгівлю енергоресурсами, яка покликана зробити значно дорожчим імпорт російських енергоносіїв.