Еміне Джапарова провела зустріч з керівниками об‘єднань закордонних українців
1 лютого відбулася онлайн-зустріч першої заступниці міністра закордонних справ України Еміне Джапарової з проводом Світового конгресу українців (СКУ) на чолі з його президентом Павлом Ґродом, а також президентом Українського конгресового комітету Америки Андрієм Футеєм, першим віцепрезидентом СКУ, головою Союзу українських організацій Австралії Стефаном Романівим, президентом Конгресу українців Канади Олександром Хичій та головою Союзу українців Великої Британії Петром Ревко. У зустрічі також взяли участь керівники громадських організацій закордонних українців з різних країн.
Перша заступниця міністра дала високу оцінку консолідованій позиції та координації дій громадських організацій закордонних українців, зокрема під час проведення масштабних акцій «#StandWithUkraine» та #StopPutinNow, які забезпечують поширення важливих для України меседжів на рівні громадянського суспільства, а також сприяють ухваленню рішень на підтримку України в іноземних державах. У цьому звʼязку відзначено діяльність лідерів української громади США за багаторічну лобістську діяльність у Конгресі та Державному департаменті США, що спрямовується на просування питань українського порядку денного.
Еміне Джапарова висловила окрему вдячність керівництву та членам Союзу українських організацій Австралії за активну проукраїнську позицію на тлі воєнної загрози з боку РФ.
Під час зустрічі увагу учасників акцентовано на обговоренні актуальної безпекової ситуації біля державного кордону та на тимчасово окупованих територіях України, а також протидії загрозам з боку РФ. У цьому контексті Еміне Джапарова наголосила на першочерговій важливості узгоджених та скоординованих превентивних дій, які містять чотири важливі складові: посилення економічних санкцій; забезпечення політичної консолідації; активізація злагоджених зусиль на безпековому треку; підтримка економічної та фінансової стабільності України.
Перша заступниця міністра окремо наголосила на необхідності продовження спільної з українськими громадами роботи із забезпечення міжнародного визнання Голодомору в Україні 1932-1933 років та гідного вшанування жертв геноциду, скоєного тоталітарним комуністичним режимом.
Підкреслювалася також важливість спільного з представниками закордонного українства опрацювання комплексу питань, пов’язаних із поверненням в Україну викрадених і незаконно вивезених з території нашої держави культурних цінностей (у тому числі втрачених внаслідок Другої світової війни), зокрема у контексті формування реєстру таких цінностей.