Голова Держаудитслужби Алла Басалаєва обговорила з колегами пріоритети роботи під час візиту до Вінниці
Голова Держаудитслужби України Алла Басалаєва здійснила робочий візит до Вінниці. Вона зустрілася з фахівцями Управління Північного офісу Держаудитслужби, де відбулося обговорення пріоритетних напрямків діяльності у 2024 році та основних викликів перед державними аудиторами в умовах воєнного стану.
Під час наради також розглядалися питання, пов'язані із забезпеченням ефективного контролю за використанням державних фінансів та вдосконаленням процедур фінансового контролю й наближення їх до стандартів ЄС.
«Дякую кожному та кожній з вас, що весь цей час ви якісно та професійно виконуєте свою роботу. Держаудитслужба завершила минулий рік із справді хорошими показниками. Торік нам вдалося відшкодувати понад 6,4 млрд грн втрат. Причому на функціонування Держаудитслужби держава витрачає 1,1 млрд грн на рік. Тобто на кожну гривню витрат, держбюджет отримав від нас у шість разів більше. Це сталося вперше багато років існування нашої служби і без перебільшення такий результат є заслугою кожного нашого фахівця», – підкреслила Алла Басалаєва.
За її словами у пріоритеті державних аудиторів контроль над використанням коштів, що спрямовані на програми з відновлення та використання бюджетів місцевих громад: «Якість життя людей багато у чому залежить від того, як місцева влада розпоряджається бюджетом. Тому маємо ретельно аналізувати, що зроблено і чи ефективно використані бюджетні кошти».
Голова Держаудитслужби поспілкувалася з фахівцями Управління Піівнічного офісу у Вінниці про їхнє бачення оптимізації роботи на місцях, зокрема стосовно впровадження у майбутньому інструментів аудиту, які діють в країнах ЄС.
Окремо обговорювалося питання взаємодії з іншими державними структурами. Йшлося про взаємодію з силовими відомствами у частині підвищення ефективності контролю за використанням бюджетних коштів.