Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва разом із ПРООН та банками обговорила переваги енергосервісу та фінансових інструментів для ЕСКО-компаній


Березень 23
12:24 2023

Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва взяла участь в обговоренні стану енергосервісу в країні, використання його потенціалу для відбудови громад, а також потребу у фінансових інструментах для ЕСКО-компаній. Дискусію ініціював проєкт ПРООН за участю експертної та банківської спільноти.

«Енергосервіс - це один із тих інструментів, який прискорить відновлення України: допоможе громадам створити якісні умови для життя, модернізувати будівлі - в першу чергу, школи, дитячі садочки, лікарні на основі найсучасніших технологій, заощаджувати кошти на оплаті енергоресурсів та залучати значні інвестиції у регіональну економіку», - наголосила Ганна Замазєєва, відкриваючи дискусію.

Починаючи ще з 2015 року, Держенергоефективності брало безпосередню участь у запровадженні ЕСКО-механізму в Україні, розробляючи необхідне законодавство. Зараз Агентство продовжує роботу над необхідними нормативно-правовими актами, щоб покращити цю сферу.

«Наразі ми активно працюємо, і вже в перші дні моєї роботи на новій посаді обговорювали питання створення додаткових програм, щоб здешевити кредити і ресурси, які будуть надаватися нашим компаніям для реалізації програми відбудови та відновлення громадських будівель за рахунок приватних інвестицій та за участю держави», - повідомила Ганна Замазєєва.

Як відомо, від початку функціонування ЕСКО-механізму в Україні було впроваджено близько 600 ЕСКО-договорів на загальну суму більше 1,63 млрд гривень. Зокрема, у 2022 році, попри воєнний стан, було укладено більше 40 ЕСКО-договорів на загальну суму понад 275 млн гривень.

Минулого року прийнято розроблений Держенергоефективності Порядок формування, оприлюднення та оновлення переліку виконавців енергосервісу, потенційних об’єктів енергосервісу, затверджений наказом Міненерго від 20.10.2022 № 360.

Наразі Агентство формує інформаційні бази ЕСКО-компаній та потенційних об’єктів. Це прискорить пошук як виконавців послуг, так і тих будівель, які потребують модернізації.

Переваги ЕСКО-проєктів очевидні, адже вони дають змогу модернізувати будівлі, оптимізувати енергоспоживання, зекономити кошти на комунальних платежах, покращити умови життя.

«Заощаджені завдяки енергосервісу фінанси можна буде направити на реалізацію інших заходів з енергоефективності або на розвиток громад. На це треба зважати, бо велика кількість підприємств сьогодні призупинила свою діяльність, а багато наших громадян, які через війну були змушені виїхати за кордон, планують повернутися і, відповідно, ми маємо забезпечити їм робочі місця», - пояснив Ганна Замазєєва.

Тому необхідно підтримати розвиток енергосервісу.

«Наше завдання – зменшити фінансове навантаження на компанії, щоб ЕСКО-проекти могли запрацювати на повну міць по всій країні. Ми вже над цим працюємо і відкриті до взаємодії. Впевнена, що з представниками банківської спільноти ми можемо напрацювати додаткові інструменти для того, щоб покрити потенційні ризики фінансування ЕСКО-проєктів», - повідомила Голова.

Під час обговорення експерти проєкту ПРООН представили перспективи розвитку ринку енергосервісу в Україні із урахуванням кращих міжнародних практик. Представники банків поділилися своїм баченням кредитування ЕСКО-компаній.

Також учасники обговорили потенційні додаткові інструменти фінансування ЕСКО-проєктів та домовилися спільно опрацювати усі питання: законодавчі зміни,  шляхи зняття бар’єрів, ймовірні ризики, розвиток співпраці з громадами та інші.

Управління комунікації і зв’язків з громадськістю

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Постраждали цивільні громадяни: поліція працює на місці ранкових ударів по Харківщині

Прочитайте повну статтю

Крокуючи на риболовлю – дотримуйтесь норм вилову водних біоресурсів

Прочитайте повну статтю

Знищення ворожих укриттів – нічна робота «Вампіра» на Сіверському напрямку

Прочитайте повну статтю

Мінфін, Мінекономіки та Мінінфраструктури напрацьовують підходи щодо формування єдиного пріорит...

Прочитайте повну статтю

За матеріалами ДБР суд вчергове арештував яхту Медведчука «ROYAL ROMANCE»

Прочитайте повну статтю

Дійшли тільки до Тиси. На Закарпатті затримали 9 чоловіків призовного віку, одному викликали «ш...

Прочитайте повну статтю

Сергій Марченко: Бюджетна підтримка від Японії сягає $6,3 млрд з лютого 2022 року, із яких майж...

Прочитайте повну статтю

Схвалено рекомендації для розбудови безбар’єрної фінансової системи

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь