Голова Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха: "Для відновлення та забезпечення миру на континенті нам потрібен «брюссельський план"


Травень 02
12:27 2022

На думку Голови Комітету з питань економічного розвитку Дмитра Наталухи, найкращою гарантією безпеки на континенті є міжнародний капітал в українських публічних компаніях, які працюють у стратегічних галузях.

Йдеться про видобуток природного газу, водню, атомної енергії, про аграрну та космічну промисловість тощо.

«Правильна інтеграція ринків», на думку Д.Наталухи, також забезпечить пряму зацікавленість Заходу в мирі, стабільності в Україні та регіоні, оскільки будь-які подальші конфлікти загрожуватимуть інвестиціям.

Отже, що стійкішою стане Україна, то краще для всіх.

Як зазначив Голова Комітету, щоб зробити країну стійкішою, нам потрібно, по-перше, найкращим чином використовувати будь-які прямі іноземні інвестиції (ПІІ), що надходять. По-друге, максимізувати рентабельність таких ПІІ у стратегічних галузях. І по-третє, зробити такі виробництва максимально технологічними та модернізованими.

Це гарантуватиме, що інтереси і України і Заходу в ній будуть захищені.

«Тепер для досягнення цих цілей найлогічніше було б дозволити європейським урядам відкрито претендувати на найбільш привабливі для них галузі в Україні, в яких вони були б готові підтримувати своїх національних інвесторів спеціальними пільгами - кредитами, гарантіями тощо», - наголосив Д.Наталуха.

Прикладом, Польща має намір інвестувати в космос, Велика Британія - в сільське господарство, Франція - в ядерну енергетику, Італія - у водень, Нідерланди - в управління водними ресурсами, Естонія - в медицину, Чехія - в сталь і т. ін.

«ЄС розробляє пакет підтримки для конкретних галузевих кластерів, у яких діятимуть ці інвестиції. Результатом стане чітка дорожня карта відновлення України із зазначенням секторів, основних учасників/інвесторів, умов та строків. Кожна залучена країна чітко бачитиме свою безпосередню зацікавленість у відновленні України, а український Уряд отримає гарантовані ПІІ, - вважає Дмитро Наталуха.

Це також дозволить Україні відповідним чином планувати свою політику зайнятості, торговельну політику, політику переселення на постраждалих територіях відповідно до потенційних промислових кластерів та надалі інтегруватися у глобальні ланцюги постачання та виробничі активи.

Це те, що я називаю «Брюссельським планом». Це заощадить час, гроші та зусилля щодо відновлення країни, зміцнить місце України в європейській сім'ї та світовій економіці, забезпечить захист від будь-яких подальших посягань із боку Росії через 5-10-20 років».

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Розпочато бета-тестування нового функціоналу еРиба

Прочитайте повну статтю

Важливий крок для розвитку рибної галузі: Верховна Рада підтримала законопроект про залучення і...

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада України підтримала законодавчі ініціативи щодо забезпечення простежуваності водни...

Прочитайте повну статтю

Заступник Глави МВС Василь Тетеря провів координаційну нараду на Херсонщині

Прочитайте повну статтю

Богдан Драп'ятий: "Формування державної політики у сфері безпеки дорожнього руху - незмінний пр...

Прочитайте повну статтю

Запрошуємо до вступу в ліцеї безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання сис...

Прочитайте повну статтю

У Львові правоохоронці викрили двох братів, які створювали для продажу фішингові сайти

Прочитайте повну статтю

АРМА забезпечило надходження 35 млн гривень до держбюджету від управління арештованими заправка...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь