Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунального господарства: Зараз країни ЄС обговорюють газове ембарго для росії, але варто підняти питання про окремі імпортні мита


Квітень 28
16:27 2022

«росія лякає європейські країни газовим колапсом, але Європа все рівно відмовляється від російського газу, - заявив Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус в ефірі РАДА live, - зараз вже обговорюється повне ембарго на газ з росії, але, окрім того, варто ще підняти питання про спеціальні імпортні мита, щоб всі російські товари, які постачаються на європейські ринки, підпадали під значне оподаткування при ввезенні, це також буде ударом по російській економіці».

За словами Андрія Геруса, російський газ буде споживатись в Європі ще певний період часу, але його частка в поставках в країну буде знижуватись.

«Раніше деякі європейські країни, зокрема Німеччина, мали сумніви, що росія може використовувати газ як зброю, зараз всі починають розуміти, що росія перейшла до шантажу. Шантаж для європейських країн неприйнятний. Для росії, як постачальника газу, це означає припинення співпраці. Я думаю, це спричинить дуже серйозні зміни в структурі постачання газу, всі європейські країни будуть намагатися знайти як альтернативу газу, так і альтернативу основному джерелу поставок - росії» - сказав Голова Комітету.

Деякі компанії готові платити у рублях за газ, навіть деякі уряди розглядають таку можливість, наприклад, Угорщина. Втім, багато європейських компаній відмовились від російського газу. Фінляндія, наприклад, відмовилася платити за російський газ у рублях, оскільки вважає це порушенням контракту та шантажем з боку кремля. Польща відмовилась від російського газу, а перед цим, відмовилась і від російського вугілля.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Чемпіонат України з ловлі хижої риби спінінгом з човна: захоплюючі змагання та вражаючі результ...

Прочитайте повну статтю

На Волині експосадовця управління ДАБІ засуджено до 5 років позбавлення волі за хабарництво

Прочитайте повну статтю

Воєнні злочини росії та втрати українського спорту – Олексій Хоменко розповів про притягнення п...

Прочитайте повну статтю

АРМА забезпечило надходження чергового траншу у 77 млн грн до державного бюджету від управителя...

Прочитайте повну статтю

Працівники АРМА отримали відомчі відзнаки до Дня державного службовця України

Прочитайте повну статтю

Україна підписала Угоду з ЄС щодо залучення 27 млрд євро в рамках Ukraine Facility протягом 202...

Прочитайте повну статтю

Заборонено діяльність політичної партії «НАШ КРАЙ»

Прочитайте повну статтю

Уряд Німеччини передав 41 вантажівку для Державної прикордонної служби

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь