Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе закликала ірландських колег достукатися до скептичних щодо українського кандидатства країн ЄС


Травень 25
18:08 2022

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС провела онлайн зустріч зі своїми ірландськими колегами - членами Комітету Парламенту у справах ЄС. Вона подякувала Ірландії за теплий прийом українців, які рятуються від війни, зазначивши, що кількість населення Ірландії після того, як вона прийняла українських біженців, зросла на 1%. Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила сподівання, що після перемоги України її громадяни зможуть повернутися додому.

Вона зазначила, що наразі в Україні немає жодного цілком безпечного місця: «Українців обстрілюють, знущаються, викрадають і вивозять на територію росії. Я називаю цю війну війною світу та антисвіту, війною людяності та антилюдяності».

Голова Комітету зауважила, що, на жаль, на Заході зараз лунають заклики, мета яких підштовхнути Україну до поступок росії за рахунок своїх інтересів і своєї території. Це, на її думку, не відповідає тим цінностям, які декларує вільний світ: «Ми зараз всі проходимо іспит щодо того, якими міцними є наші принципи, переконання і цінності. Ми маємо зробити все, щоб єдність західного світу не ставилася під сумнів і не спадала ні на хвилину».

91% українців, за словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, підтримують приєднання України до Європейського Союзу. Саме тому дуже важливо, щоб уже в червні цього року Україна отримала позитивне рішення від ЄС щодо надання їй статусу кандидата на вступ. «Ми надзвичайно вдячні Ірландії за підтримку України у цьому напрямі. Але хочу попросити вас достукатися до тих європейських лідерів і політиків, які все ще скептично налаштовані щодо надання Україні такого статусу. На жаль, не всі тут одностайні. Їх треба переконати, що це політичне рішення має бути ухвалене зараз. Бо це буде підтримкою українському народу і сигналом про те, що ми зможемо трансформувати свою країну за європейським зразком. Ваші голоси і ваші аргументи можуть бути вирішальними в цьому процесі», - сказала Голова Комітету.

«Ми звертаємось до усіх країн із проханням надати нам важку зброю, бо час має значення, і час - це врятовані життя мирних людей», - додала вона.

Щодо санкцій - голова Комітету зазначила, що українці з розбитим серцем спостерігають, як ЄС досі не може ухвалити 6-й пакет санкцій проти росії: «Його все ще відкладають. Деякі європейські країни порушують основний принцип, на якому базується ЄС - принцип солідарності. Вони, фактично, беруть в заручники інших, не даючи можливості ухвалити ембарго на російську нафту і відключити від системи SWIFT решту російських банків». І поки росія має такі лазівки у санкціях, переконана голова Комітету, доти вона матиме ресурси, щоб фінансувати війну в Україні.

росія, на думку Іванни Климпуш-Цинцадзе, має бути переможена і назавжди позбавлена можливості вести війну проти будь-кого із вільного світу. І захід має зробити все, щоб росія більше ніколи не змогла піднятися.

Голова Комітету також зазначила, що через війну росії проти України світ опинився перед загрозою продовольчої кризи. 22 мільйони тонн українського зерна зараз застрягли в Україні і не можуть бути вивезені через блокаду росією українських портів. Україна щороку годувала понад 400 мільйонів людей у світі. «На жаль, зараз нам бракує засобів для того, щоб повноцінно експортувати свою продукцію. І навіть попри ті допоміжні механізми з боку ЄС, Україна зможе лише на 30% реалізувати свій експорт. Новий урожай буде вже в кінці липня. Це означатиме, що люди на Півночі Африки, на Близькому Сході можуть опинитися перед загрозою справжнього голоду. Це ще одне важливе завдання, вирішення якого потребує не лише Україна, а й світ», - сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона подякувала Ірландії за те, що країна заборонила доступ російським суднам в ірландські порти, але зауважила, що на часі нове рішення - заборонити доступ будь-яким суднам, які перевозять російські товари.

Іванна Климпуш-Цинцадзе також подякувала Ірландії за те, що вона звернулася до Міжнародного кримінального суду з проханням розслідувати воєнні злочини росії в Україні: «На жаль, нові «Бучі» відкриваються на територіях, де побували так звані російські військові. Не можу навіть назвати їх військовими, бо вони порушили усі можливі міжнародні конвенції та правила ведення війни. Ми маємо зробити все, щоб росія була покарана за злочини проти людства. Для цього має бути створений спеціальний трибунал, і це вимагає зусиль світової спільноти. Тут ми також розраховуємо на підтримку Ірландії», - заявила голова Комітету.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

ДСНС України отримала 69 автомобілів від партнерів з Великої Британії, США, Японії та Естонії

Прочитайте повну статтю

Рибна галузь України: крокуємо до європейських стандартів

Прочитайте повну статтю

Вода як секрет успішного вирощування якісної картоплі

Прочитайте повну статтю

Поблизу Вовчанська прикордонники спалили ворожу «буханку»

Прочитайте повну статтю

АРМА працюватиме з поліцією Скандинавських країн щодо розшуку криптоактивів

Прочитайте повну статтю

Заява Мінфіну щодо рішення G7 про спрямування Україні близько $50 млрд через механізм додаткови...

Прочитайте повну статтю

Земельний банк: Уряд передав ФДМУ понад 104 тисячі га землі для старту проєкту

Прочитайте повну статтю

Наталія Мануїлова, сержант бригади "Азов":«Я мала вижити, щоб знов обійняти свою дитину»

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь