Голова підкомітету з питань державної молодіжної політики Ірина Борзова розповіла про життя переселенців у громадах Вінниччини


Травень 06
13:28 2022

Сьогодні Ірина Борзова разом з начальником Вінницької обласної військової адміністрації Сергієм Борзовим відвідали Гніванську, Сутисківську і Тиврівську громади Вінницької області та поспілкувались з людьми, які через війну переїхали у Вінницький регіон.

У Гнівані, Сутисках, Тиврові багато переселенців з Харківської, Донецької, Луганської, Миколаївської і Херсонської областей, з міст і сіл, які під обстрілами рашистів. З гарячих точок люди добирались евакуаційними поїздами, автобусами і на авто.

«Також поспілкувались з родиною, яка спочатку евакуювалась до Львова, а потім переїхала до Сутисок. Кажуть, що в нашому селі затишніше, та й життя тут економніше, бо елементарно, не потрібно витрачати кошти на громадський транспорт. Питали людей, чи отримують соціальні виплати для переселенців. Всі кажуть, що проблем з цим не мають. Кошти отримують і від держави, а багатодітні родини додатково і від ООН», - зазначає Ірина Борзова.

«Від Вінницької обласної військової адміністрації та міжнародних партнерів привезли гуманітарну допомогу за потребами, які сформували в громадах. Це продуктові набори, одяг, взуття, засоби гігієни, дитяче харчування, підгузки, іграшки та розвиваючі ігри для дітей. Дякуємо за допомогу міжнародним партнерам .

До речі, розвантажувати все допомагали самі переселенці. Серед яких і хлопчик з Харкова. Дитина, якій років дванадцять, разом дорослими носив коробки. Звичано, йому давали ті що легші.

Люди хочуть бути корисними. Вони вдячні вінничанам за прихисток, за теплий прийом, за допомогу. Кажуть, що хочуть допомагати місцевим, робити будь-що - прибирати, сортувати, допомагати з гуманітаркою», - розповіла Ірина Борзова.

Ну і про мовне питання, яке часто підіймають в соцмережах. Спілкуючись з людьми, Ірина Борзова запитувала, чи говорити з ними російською. Всі, в один голос казали - НІ. Кажуть, що і самі вчаться і намагаються перейти у спілкуванні на рідну мову.

Все буде Україна!

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь