Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук провів розмову у форматі відеоконференції із Головою Сенату Іспанії Педро Мануелем Ролланом Охедою


Жовтень 11
15:00 2023

Сторони обговорили ряд важливих питань, зокрема, військову допомогу Україні, європейську та євроатлантичну інтеграцію України, а також реалізацію Формули миру Президента України Володимира Зеленського та відновлення України. 

Насамперед Спікер Парламенту України привітав колегу з обранням на посаду Голови Сенату Іспанії. Також він подякував Іспанії за тверду й послідовну підтримку України з перших днів повномасштабного вторгнення рф і за рішення надати Україні новий пакет військової допомоги. 

Водночас сторони обговорили питання європейської інтеграції України. Голова Верховної Ради України проінформував про стан виконання семи рекомендацій Європейської комісії з урахуванням подальших кроків, визначених у проміжній оцінці. Руслан Стефанчук наголосив, що Україна покладається на проактивність Іспанії із забезпечення єдності країн-членів Євросоюзу навколо рішення щодо початку переговорів про вступ України вже цього року.

«Україна розраховує на фінальну позитивну рекомендацію Єврокомісії у листопаді у межах Пакету розширення-2023 та рішення Європейської ради у грудні про започаткування переговорів про вступ», — наголосив Руслан Стефанчук. 

«Вільнюський саміт НАТО чітко підтвердив, що членство України у НАТО — лише питання часу», — зауважив Спікер Парламенту України, акцентувавши, що спільна декларація, підписана Президентом України та Головою Уряду Іспанії напередодні Вільнюського саміту, є потужним сигналом підтримки шляху України до НАТО. Також він висловив сподівання на активне залучення Іспанії до формування консенсусу щодо запрошення України приєднатися до Альянсу на Саміті НАТО у Вашингтоні.

Водночас у фокусі уваги зустрічі — реалізація Формули миру Президента України Володимира Зеленського та питання відбудови України. Голова Верховної Ради України висловив сподівання, що Уряд Іспанії візьме шефство над певними проектами, регіоном або містом у питанні відновлення. 

Насамкінець Спікер Парламенту України звернувся до Сенату Іспанії із закликом визнати Голодомор 1932-33 років актом геноциду українського народу. Це рішення важливе для відновлення історичної справедливості стосовно жертв одного з наймасштабніших злочинів в історії. 

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Розстріляні росією: Андрій Сорока поїхав на завдання перед ротацією та не повернувся назад

Прочитайте повну статтю

Представники командування Національної гвардії відвідали бійців, які проходять лікування

Прочитайте повну статтю

Боронив східні кордони, тепер повернувся до улюбленої справи: історія прикордонника-кінолога

Прочитайте повну статтю

Топ-10 трендів у галузі аквакультури 2023 року: креветківництво

Прочитайте повну статтю

Держенергоефективності та “Schneider Electric Україна” домовилися про співпрацю задля впровадже...

Прочитайте повну статтю

Олександр Корнієнко: Нині є величезний шанс реформувати не лише законодавство та правову систем...

Прочитайте повну статтю

Тетяна Кірієнко: Співпраця з бізнес-асоціаціями завжди у фокусі уваги

Прочитайте повну статтю

Викрито озброєне злочинне угруповання рейдерів у Києві

Прочитайте повну статтю