Гвардієць Олександр Бакуменко загинув у березні 2022 року, рятуючи побратимів під час оборони столиці


Березень 26
09:08 2026

Старший сержант Олександр Бакуменко був командиром відділення у батальйоні імені генерала Сергія Кульчицького. З перших днів повномасштабного вторгнення він боронив Київщину, виконуючи бойові завдання як водій БТР.

12 березня 2022 року поблизу села Гута-Межигірська колона гвардійців потрапила у ворожу засідку. Зав’язався важкий бій. Олександр вправно вів вогонь із бронетранспортера, намагаючись прикрити свій підрозділ. Коли БТР був підбитий із протитанкових засобів, екіпаж прийняв мужнє рішення: тримати оборону до останнього, щоб дати змогу решті групи вийти з-під шквального вогню.

Ціною власного життя Олександр Бакуменко врятував побратимів, проте сам отримав смертельне поранення на полі бою. 

Щодня вшановуємо всіх загиблих унаслідок цинічного російського вторгнення. 

Більше про Героя - у Книзі пам'яті органів системи МВС. Інформаційний ресурс об’єднує історії наших полеглих захисників. Якщо ви знали гвардійця та маєте інформацію, яку хочете додати, скористайтеся формою на сайті.

Департамент комунікації МВС

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь