Іван Лукеря: Агенції регіонального розвитку функціонують у більшості регіонів України — це інституції, які сприяють місцевому економічному розвитку


Листопад 12
13:30 2021

Утворення та ефективне функціонування у кожному регіоні Агенцій регіонального розвитку (АРР) є одним із головних пріоритетів розбудови системи інституційної підтримки державної регіональної політики. Наразі такі Агенції зареєстровані у 21 регіоні, у 16 областях їх засновниками є відповідні облради та ОДА. На цьому наголосив заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря.

«Успішна діяльність Агенцій регіонального розвитку є важливою складовою для сталого соціально-економічного розвитку регіонів та територіальних громад. Агенції мають стати інституціями, які сприятимуть місцевому економічному розвитку, створенню умов для активізації інвестиційної та підприємницької діяльності. Також вони мають долучитися до впровадження трирівневої системи стратегічного планування регіонального розвитку» – зазначив Іван Лукеря.За його словами, у 2021 році активізувалася робота щодо створення агенцій регіонального розвитку у Миколаївській, Волинській та Харківській областях.

Зауважимо, не всі зареєстровані Агенції здійснюють повноцінну діяльність. Так, у січні-вересні 2021 року повноцінно функціонували 17 агенцій. Водночас наразі відбувається процес припинення діяльності згідно з чинним законодавства Агенцій регіонального розвитку Донецької та Львівської областей. 

«Найбільш гострою проблемою для АРР залишається недостатнє фінансове забезпечення. Основним його джерелом є кошти з обласних бюджетів. Так, щорічне фінансування забезпечується у Вінницькій, Житомирській, Київській, Кіровоградській, Рівненській, Тернопільській, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській областях, а з 2019 року – і на Хмельниччині. Водночас низка АРР залучали на забезпечення своєї діяльності кошти з інших джерел, зокрема, надходження від надання платних послуг та кошти міжнародної технічної допомоги» – підкреслив Іван Лукеря.

Заступник Міністра наголосив, що у цьому році Агенції регіонального розвитку продемонстрували успішні приклади діяльності, зокрема, за напрямами залучення інвестицій, підтримки розвитку малого і середнього підприємництва, підготовки та реалізації проєктів регіонального розвитку, співпраці з проєктами міжнародної технічної допомоги тощо. Окрім того, Агенції налагодили співпрацю з територіальним громадам та допомагають їм у розробці стратегічних документів, інвестиційних паспортів, а також у підготовці і реалізації розвиткових проєктів.

Зазначимо, наразі 11 АРР реалізують 16 проєктів регіонального розвитку на загальну суму фінансування  близько 137 млн грн, у тому числі з держбюджету – понад 107 млн грн.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов закликав Агенції регіонального розвитку долучатись до проєктів, що фінансуватимуться за кошти ЄС.

Запис Іван Лукеря: Агенції регіонального розвитку функціонують у більшості регіонів України — це інституції, які сприяють місцевому економічному розвитку вперше з'явився Мінрегіон.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Представники ДПС вивчали досвід литовських колег

Прочитайте повну статтю

У Мін’юсті відбулася чергова зустріч зі Спеціальним доповідачем ООН з питань позасудових страт

Прочитайте повну статтю

Переховували людей від дронів у гаражі: чергова пекельна евакуація з Красногорівки

Прочитайте повну статтю

Гроші за вподобайки: зловмисники розсилають шахрайські повідомлення

Прочитайте повну статтю

«Під час розмінування надзвичайно важливо вберегти життя і здоров’я наших фахівців», – Андрій Д...

Прочитайте повну статтю

Биківня.Територія пам'яті: Інститут презентував проєкт до Дня пам'яті жертв політичних репресій

Прочитайте повну статтю

Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва провела зустріч з представниками Європейського ін...

Прочитайте повну статтю

Процесуальні строки в електронному суді: дайджест судової практики

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь