Євгена Лященка призначено керівником АТ «Укрзалізниця»


Березень 22
18:26 2023

Головою правління АТ «Укрзалізниця» призначено Євгена Лященка. Відповідне подання наглядової ради товариства ухвалив Кабінет міністрів України. 

«За останній рік, рік повномасштабного російського вторгнення, за безпосередньої участі Євгена Лященка було запроваджено низку фактично революційних змін на УЗ. Перш за все це перехід на прямі контакти з виробниками енергоресурсів: нафтопродуктів, електроенергії, газу. Ці рішення сукупно заощадили для держави мільярди гривень. Також важливим здобутком стало перенесення  виплат за двома випусками єврооблігацій на загальну суму 895 мільйонів доларів. Зокрема, ці та кілька інших управлінських рішень допомогли зберегти фінансову стабільність Укрзалізниці впродовж останніх двох років. У практичному полі це означає підтримку обороноздатності та економіки воюючої держави. І що не менш важливо – стабільна виплата заробітних плат працівникам залізниці. Зараз перед Євгеном Лященком, як перед керівником АТ «Укрзалізниця», поставлені три ключові задачі. Перша – продовження реформи УЗ, а саме виділення окремих бізнес-вертикалей відповідно до сфери діяльності (пасажирська, вантажна, виробнича та інфраструктурна) і відповідність до європейського законодавства, особливо в питаннях безпеки та інклюзивності. Друга – виконання інвестиційної програми – розвиток експортних шляхів та створення необхідної інфраструктури, електрифікація необхідних залізничних ділянок тощо. Третя – вихід компанії на беззбитковість. Тут вже ухвалений План необхідних заходів та є воля на виконання», – зазначив віцепрем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

«Дякую Олександру Кубракову та наглядовій раді за довіру. Разом з наглядовою радою вже працюємо над оновленням стратегії розвитку УЗ для того, щоб прискорити програму реформування компанії з урахуванням нових викликів. І мета залишається незмінною – виділення незалежних бізнес-вертикалей з урахуванням найкращих світових практик з метою забезпечення максимальної прозорості та операційної ефективності компанії. 2022 рік компанія завершила зі збитком 10,8 млрд грн, 2023 — прогнозували збиток на рівні 20,2 млрд грн. Вихід на беззбитковість завдяки реалізації комплексу заходів щодо прозорості закупівель, ефективності використання ресурсів та ін. – ключовий пріоритет. У 2023 році команда УЗ встановила для себе високу планку з реалізації інвестиційної програми, яка націлена не лише на підтримку, а значною мірою на відновлення та розвиток експортного потенціалу України. Бюджет інвестиційних проєктів, які ми плануємо реалізувати, завдяки міжнародній фінансовій допомозі становитиме не менше 400 млн дол. І питання не лише в доступі до фінансових ресурсів, ми кардинально змінюємо внутрішні процеси УЗ, щоб забезпечити ефективну реалізацію інвестиційної програми. Ми також націлені підвищувати якість обслуговування наших пасажирів та бізнес-клієнтів. До того ж ми, як соціально відповідальна компанія, маємо на меті максимально зберігати команду та забезпечувати стабільність і сталий розвиток соціальних програм захисту та підтримки залізничників і членів їх родин. Також цей напрямок включатиме програму для наших ветеранів та ветеранок, які зараз захищають нашу країну. Укрзалізниця й надалі докладатиме всіх зусиль для наближення перемоги України», – прокоментував Євген Лященко.

Довідка 

Євген Лященко закінчив Харківський державний університет за спеціальністю «Економічна кібернетика». 

До призначення в АТ «Укрзалізниця» обіймав посаду директора «Медіа група Україна», пізніше – радника з питань стратегії і трансформації медіахолдингу «Starlight Media». Крім того, Євген Лященко був радником віцепрем'єр-міністра, міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова та міністра інфраструктури України Олександра Кубракова.

На початку своєї карʼєри працював консультантом з менеджменту в Commerzbank Consortium; регіональним менеджером з продажів Coca-Cola HBC; консультантом у TNK-BP; фінансовим директором в АОЗТ з іноземними інвестиціями «Слобожанська будівельна кераміка», London & Regional Properties, Corum Group; фінансовим директором та виконавчим директором ПІІ «Папастратос Україна».

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Основні версії, які розглядають на цю хвилину: особиста неприязнь, громадсько-політична діяльні...

Прочитайте повну статтю

Перші результати розслідування вбивства Ірини Фаріон мають бути готовими до ранку - Ігор Климен...

Прочитайте повну статтю

Володимир Зеленський про замах на Ірину Фаріон: "Усі необхідні сили Нацполіції та СБУ задіяні,...

Прочитайте повну статтю

Ірина Фаріон, поранена сьогодні у Львові, від отриманих травм померла в лікарні

Прочитайте повну статтю

Володимир Зеленський: "Російський ракетний удар по Миколаєву. Станом на цей час відомо про пʼят...

Прочитайте повну статтю

Як подбати про безпеку під час відключень у літній період: прості правила

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко: "Миколаїв. Ворог атакував середмістя, серед загиблих - дитина"

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко: "Напад на Ірину Фаріон кваліфіковано як замах на умисне вбивство"

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь