Європейський досвід здійснення реформ в сферах захисту прав споживачів та ринкового нагляду
Вчора розпочався навчальний візит, організований в рамках проекту Twining «Посилення інституційної спроможності Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України у сфері національної якості інфраструктури» до міста Рига (Латвійська Республіка). З метою отримання європейського досвіду для подальшої гармонізації законодавства України в сферах захисту прав споживачів та ринкового нагляду до заходу долучилися фахівці Департаменту захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Держпродспоживслужби.
Однією з важливих вимог успішного розвитку економіки України в міжнародній торгівлі є відповідність національних товарів міжнародним вимогам та стандартам, зокрема, щодо їх безпечності для життя та здоров’я людей, безпечності умов праці, захисту прав споживачів (користувачів), збереження довкілля.
Подолання технічних бар’єрів у торгівлі промисловою (нехарчовою) продукцією є важливою умовою для ефективного функціонування поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.
Відповідно до Статті 56 Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом наша держава має забезпечити відповідність з технічними регламентами ЄС та системами стандартизації, метрології, акредитації, робіт з оцінки відповідності та ринкового нагляду ЄС та дотримуватися принципів і практик, викладених у діючих регламентах ЄС.
Для досягнення зазначених вище цілей Угодою про асоціацію з ЄС передбачено, зокрема, здійснення необхідних адміністративних та інституційних реформ з метою укладання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (Угода АСАА).