Керівництво Парламенту України зустрілося з представниками Всеукраїнської Ради Церков і Релігійних Організацій
Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук разом із Першим заступником Олександром Корнієнком та головами комітетів зустрілися із представниками Всеукраїнської Ради Церков і Релігійних Організацій.
Під час зустрічі Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук подякував учасникам Всеукраїнської Ради Церков та Релігійних організацій за можливість зустрітися й зазначив, що така системна робота потрібна для обговорення питань з метою покращення життя в різних сферах.
На переконання Руслана Стефанчука, єдність у прийнятті рішень є надзвичайною цінністю.
«Україна є однією з небагатьох країн, де ефективно діє така міжконфесійна рада. Цей майданчик для обміну думками та ідеями дозволяє опрацювати перелік питань, які турбують віруючих різних конфесій, і знайти конструктивні рішення», — наголосив Голова Парламенту.
Руслан Стефанчук відзначив, що наразі ведеться системний діалог між Парламентом та релігійною спільнотою. У цьому контексті він нагадав про ухвалення закону «Про службу військового капеланства», який дав можливість на законодавчому рівні долучити представників релігійних організацій до великої місії.
Метою нинішньої зустрічі керівництва Парламенту із представниками Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій є обговорення проблемних питань та пошук рішень, які об’єднують.
«Консенсус перемагає там, де є спілкування», — зазначив Руслан Стефанчук.
Він запевнив присутніх у відкритості до діалогу, до дискусій і спільного прийняття рішень. Голова Парламенту зазначив, що підняті питання будуть уважно проаналізовані, зокрема ті, що можна буде вирішити одразу. Це стосується реєстраційних питань, земельних відносин, аудиту, тарифів на опалення, інституалізації, відзначення 300-річчя Григорія Сковороди, охорони материнства і дитинства, Молитовного сніданку тощо.
«Молитовний сніданок – це справді унікальне об’єднання всіх, незалежно від політичних поглядів, статі чи інших речей. Це об’єднання людей, які люблять Бога, Україну, усіх. Це дуже важливо. Я думаю, що справді ця сила, що гуртує, є надзвичайно правильною», – сказав він.
На завершення Голова Верховної Ради підкреслив, що зараз дуже важливий період, і всі повинні усвідомлювати, що і влада, і релігійні організації мають насамперед піклуватися про добробут, безпеку і спокій наших людей.
«Ми не маємо права сіяти паніку, бо це все породжує крах довіри, а довіра – це є найцінніше, що є в суспільстві. Тому будемо працювати, будемо рухатися у цьому напрямку разом», – сказав Руслан Стефанчук.
Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко зазначив, що озвучені проблемні питання не можуть розглядатися окремо — без цілісного розуміння всього, що відбувається в нашій країні. Зокрема, він наголосив на безпековій ситуації, яка нині турбує всіх і відбивається врешті решт на внутрішньому світі людей.
«Нам би хотілось ще раз донести важливість того, що зараз дуже важливо в Україні тримати людей в спокої, без паніки. Без економічної паніки у першу чергу, тому що однією із задач є недопущення політичної та економічної дестабілізації всередині країни, чого так прагнуть наші недруги і вороги», - наголосив Олександр Корнієнко і звернувся до представників Всеукраїнської Ради Церков і Релігійних Організацій з проханням задіяти у тому числі міжнародні зв’язки, аби цьому запобігти. «Я впевнений, що зараз більшість людей звертаються до вас, бо в тяжкі часи українці не байдужі до церкви. І за соціологією, і за культурою ми знаємо, що церква – одна з тих структур, що має найбільшу довіру серед суспільства. І, звичайно, ми впевнені, що ви точно їх заспокоїте, бо виконуєте свою місію», - сказав він.
Перший заступник Голови Парламенту окремо зупинився на питанні щодо децентралізації реєстраційних повноважень, ратифікації Стамбульскої конвенції та сурогатному материнстві. За його словами, ці теми потребують глибокого та всебічного обговорення, тому Парламент повернеться до них, як тільки спаде хвиля епідемічної загрози.
У Раді церков також взяли участь: голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко, голова Комітету Верховної Ради України з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України Сергій Кальченко, голова Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна, Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, представники Всеукраїнської Ради Церков та Релігійних організацій.