Керівники Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе та Вадим Галайчук зустрілися із заступником міністра закордонних справ Естонії
Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе та перший заступник голови Комітету Вадим Галайчук зустрілися із заступником міністра закордонних справ Естонії з політичних питань Мартіном Рогером.
Іванна Климпуш-Цинцадзе та Вадим Галайчук подякували Естонії за підтримку України, а Мартіну Рогеру - за особистий візит до України. Особиста присутність, за словами голови Комітету, дає можливість краще зрозуміти біль і потреби українців у цій війні, а також знайти додаткові аргументи для підтримки України у роботі із урядами, колегами та суспільствами.
Сторони обговорили результати президентських виборів у Сполучених Штатах та їхній вплив на безпекову ситуацію в Україні, Європі та світі. «Наразі більше питань, ніж відповідей, якою буде політика США щодо ЄС, НАТО, торгівлі та безпеки, а також і щодо війни в Україні. Але я думаю, нашим спільним завданням є донести, що ця війна росії проти України стосується не лише нашої території. росія намагається змінити світовий порядок, встановивши верховенство сили замість верховенства права. Тому ця війна має значно глибші причини і матиме значно масштабніші наслідки для всього світу», - сказала голова Комітету.
Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила на ще одному важливому завданні - працювати для посилення і пришвидшення воєнної допомоги Україні. Вона подякувала Естонії за рішення щорічно виділяти щонайменше 0,25% свого ВВП на військову підтримку нашої країни в 2024-27 роках, а також за готовність нового уряду дотримуватися цього зобов’язання. «Було б добре, якщо б цей приклад наслідували якомога більше наших парнерів», - сказала голова Комітету. Вона наголосила, що ЄС використав далеко не всі методи тиску на росію. Потрібно запроваджувати нові санкції та усунути лазівки у тих, що вже діють.
Перший заступник голови Комітету Вадим Галайчук подякував Естонії за лідерство у підтримці України та зазначив, що це лідерство має бути прикладом для наслідування. Він відзначив також важливість регіональної підтримки України з боку Естонії. Вадим Галайчук зауважив, що Україна зацікавлена у поглибленні взаємин із Балтійськими державами загалом, оскільки вони краще за будь-кого розуміють суть росії та цієї війни. Він наголосив на важливості протидії російській пропаганді та спільнодії із європейськими партнерами у цьому напрямі. Перший заступник голови Комітету також нагадав про План перемоги України, який передбачає встановлення справедливого миру, а також гарантій для нашої держави. «По-перше, це НАТО. Нам потрібен чіткий меседж щодо того, на чому ми маємо зосередитися», - сказав Вадим Галайчук. Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що членство України в НАТО в жодному разі не може бути предметом торгів чи будь-яких потенційних розмов з росією.
Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС та перший заступник також зауважили, що треба злагоджено працювати задля збереження суспільної підтримки євроінтеграції, яка сьогодні в Україні є дуже високою. Іванна Климпуш-Цинцадзе додала, що в цьому контексті, потрібна доросла комунікація з суспільством, щоби пояснювати реальний обсяг роботи на цьому шляху і не створювати завищених очікувань. Вона висловила сподівання, що вже під час польського головування в Раді ЄС у першій половині наступного року Україна зможе розпочати переговори по першому кластеру «Основи». Голова Комітету наголосила, що нещодавній звіт Єврокомісії щодо України вказує на ті проблемні місця і сфери, які потребують доопрацювання та негайних змін. Це, зокрема, стосується свободи слова, парламентського контролю, обмежень виїзду для представників парламентської опозиції. Іванна Климпуш-Цинцадзе переконана, що євроінтеграція має бути тим збільшувальним склом, яке допоможе тримати у фокусі реформи і зміни в Україні у процесі руху до ЄС.