Кіберполіція і освітяни Чернівецької області провели інтерактивний урок «ПротиДІЙ» для 30 тисяч учасників
Масштабний онлайн-урок під назвою «ПротиДІЙ», який об’єднав 30 тисяч учасників та 287 шкіл і коледжів, організували кіберполіцейські Чернівецької області та фахівці Департаменту освіти і науки Чернівецької ОВА.
Організатори звертали увагу слухачів на важливості вміти розпізнавати фейковий та шкідливий контент, психологічний тиск і маніпуляції, а також розповіли про базові правила зберігання особистих даних при онлайн-спілкуванні. Кіберполіцейські окремо розповіли про проєкт "Брама", призначений для знищення осередків ворожої пропаганди в інтернеті та підвищення медіаграмотності учасників.
До прямої трансляції одночасно під'єдналися близько двох тисяч пристроїв. Учасники — школярі, студенти коледжів і здобувачі профтехосвіти — активно долучалися до обговорень методів фактчекінгу, правил кібергігієни та протидії інтернет-насильству.
Читайте також: Медіаграмотність для наймолодших: у школах завершився пілотний проєкт «Фактопія»
Особливістю заходу стала інтерактивність: учасники виконували ситуативні вправи онлайн, які потім аналізували у прямому ефірі разом з начальником відділу протидії кіберзлочинам в Чернівецькій області Олександром Долішняком та директоркою Департаменту освіти і науки Чернівецької ОВА Оксаною Сакрієр.
Учні також отримали додаткове "домашнє завдання" — аналіз потенційно небезпечної ситуації в мережі. За результатами виконання буде визначено переможців, які можуть стати амбасадорами кібербезпеки у своїх закладах освіти.
"Мета таких заходів — сформувати у молоді навички критичного мислення та цифрової обачності в умовах сучасних кіберзагроз. При цьому батькам і педагогам важливо продовжувати розмову про цифрову безпеку вдома та в класах", - зазначив начальник Чернівецької кіберполіції Олександр Долішняк.
Нагадаємо, раніше Кіберполіція в рамках кампанії «Кібернасильство: знаємо та протидіємо» розповідала, як розпізнати кібербулінг, секстинг, сталкінг та інші види насильства в інтернеті.
Департамент кіберполіції Національної поліції України
Вас також можуть зацікавити:





