Сенсація

Кількість убитих росіянами мешканців с. Гроза збільшилася до 53 осіб: ідентифікація тіл продовжується


Жовтень 10
18:29 2023

З 5 жовтня слідчі та криміналісти цілодобово працювали над встановленням осіб загиблих. За цей час проведено 288 ДНК-досліджень. Зниклими безвісти вважаються 5 осіб. Про це сьогодні під час брифінгу повідомив заступник начальника ГУНП в Харківській області Сергій Болвінов. 

Такий обсяг роботи за короткий проміжок часу був би неможливий без ДНК-лабораторії, наданої фондом Говарда Баффета. Ця робота ще не завершена, експертизи тривають. Все робиться для того, аби пришвидшити процес передачі тіл загиблих для поховання. Сьогодні слідчі, які працюють з родичами, близькими, знайомими вбитих видали 15 тіл.

«Вже п’яту добу безперервно ми збираємо рештки цивільних людей, які загинули від російської ракети в селі Гроза, - розказав журналістам Сергій Болвінов. – Понівечені тіла нам доводилося збирати по частинах, ми дослідили 135 решток, ми робимо це дотепер».

Загалом до поліції надійшло 22 заяви про безвісти зниклих в селі Гроза. Поліцейські ретельно відпрацювали кожну заяву. З них 4 повідомлення не підтвердилися – люди знайшлися, 13 осіб ідентифіковані серед вилучених тіл. Загалом на сьогодні вважаються зниклими безвісти 5 осіб.

Сергій Болвінов розказав про кожного з загиблих і ще раз підтвердив, що військових, тим більше військових високопосадовців серед загиблих від удару російським Іскандером немає. Це жінки та чоловіки, підприємці, пенсіонери. Там були лише цивільні громадяни, які прийшли пом’янути свого односельця.

Це найбільша, наймасовіша трагедія, в результаті якої від однієї ракети загинула така кількість людей в Харківській області.  На місці трагедії слідчі та криміналісти вилучили залишки ракети Іскандер-М, вони схиляються до версії, що російські військові цинічно вчинили воєнний злочин, і вбили таку велику кількість цивільних мешканців села Гроза.

Робота по ідентифікації тіл триває. За словами начальника Слідчого управління ГУНП в Харківській області Сергія Болвінова, загальна кількість загиблих може зрости.

Нагадаємо, що 5 жовтня російські окупанти вдарили по селу Гроза на Харківщині Іскандером, зруйнувавши місцеве кафе та магазин. В той період там відбувались поминки за односельцем. Наразі ідентифіковано 53 тіла.

Національна поліція України

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії