Кількість законопроєктів, поданих на розгляд Верховної Ради України Урядом, з кожним роком зростає, — Олександр Корнієнко
27 листопада Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко та Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов виступили співголовами на засіданні Міжвідомчої робочої групи з питань удосконалення законопроєктної роботи, оцінки законодавчого впливу та підвищення результатів реалізації законів.
«Міжвідомча робоча група створена відносно недавно, але вже стала основою для виконання рекомендацій звітів SIGMA, а також тих, що містяться у Звіті про розширення ЄС та низки наболілих, давно відомих питань на рівні технічної взаємодії між Урядом та Парламентом, законопроєктної роботи та постзаконодавчого контролю», — зазначив Перший віцеспікер Олександр Корнієнко.
Так, увага учасників заходу була приділена посиленню ролі Кабінету Міністрів України в законодавчій процедурі, а також взаємодії Парламенту і Уряду в питаннях побудови ефективного постзаконодавчого контролю. «Постзаконодавчий контроль – одна з основних цеглин якісного законодавства. Завдяки цій процедурі стає зрозуміли, наскільки повно реалізована мета, з якою розроблявся та приймався той чи інший закон», — зауважив Олександр Корнієнко.
Під час заходу обговорювалися також можливості підвищення якості супровідних документів до проєктів законів, що реєструються авторами законодавчих ініціатив, а також кількість законопроєктів, які Парламент спроможний розглянути продовж року. Відтак, важливим постає питання напрацювання якісних щорічних планів законопроектних робіт. Пріоритетними ж залишаються законопроєкти у сфері оборони та безпеки, а також проєкти актів, визначені як «євроінтеграційні».
Олександр Корнієнко зауважив, що кількість законопроєктів, поданих на розгляд Верховної Ради України Урядом, з кожним роком зростає, що є дуже позитивною тенденцією, враховуючи відповідні рекомендації Україні від Європейського Союзу. Зазначалося, що кількість поданих законопроєктів Кабміном у порівнянні з 2020 роком зросла вдвічі. «Є позитивні результати роботи — зростання кількості прийнятих законопроєктів, що були ініційовані та зареєстровані Урядом. Це один з ключових показників, які очікують від нас при вступі в ЄС, адже за ним стоїть фактичне перенесення Центру формування політики в Уряд, що є загальноєвропейською практикою», — наголосив Перший віцеспікер.
«Посилення ролі Уряду України в законодавчому процесі є актуальним питанням у зв’язку з нашими євроінтеграційними прагненнями, необхідністю посилення якості законодавства та його реалізації», — сказав Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов. За його словами, наразі Секретаріат Кабінету Міністрів України разом з іншими відповідальними органами готує дорожню карту по переговорному розділу «Реформа державного управління», до якої, зокрема увійдуть заходи для досягнення стратегічного результату щодо підвищення якості законодавства та побудови ефективного механізму планування законодавчого процесу та постзаконодавчого контролю.
Перший віцеспікер відзначив якісну взаємодію Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Офісу Президента України в законодавчому процесі, що максимально гарантує підписання законів після їх прийняття, без застосування права вето щодо прийнятих Парламентом актів.
Окремо учасники Міжвідомчої робочої групи обговорили план заходів з імплементації Закону України «Про правотворчу діяльність». Наступним питанням порядку денного стало питання організації офіційних перекладів українською мовою актів законодавства Європейського Союзу та англійською мовою — актів законодавства України. Апаратом Верховної Ради України спільно з Секретаріатом Кабінету Міністрів України розроблено концепцію створення державної установи «Офіс перекладів».