Кіра з Маріуполя: дівчинка, яку повернули в Україну


Травень 05
20:49 2022

Понад два місяці українська влада, міжнародні партнери, наші армійці та спецслужби у режимі 24\7 боролися за те, щоби кожна мирна людина, життя якої опинилося під загрозою в Маріуполі, отримала шанс на порятунок. Ця робота триває досі.

Щасливою історією цієї боротьби України за всіх маріупольців є повернення в безпечні умови осиротілої через війну 12-річної Кіри Обедінської. Вона була однією з двох дітей, яких вперше вдалося врятувати та повернути додому з примусової евакуації.

Віцепрем’єр-міністр – міністр з питань тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук  взяла під особисту опіку питання звільнення цієї дівчинки із рук окупанта. Зокрема, вона офіційно звернулася до Тетяни Москалькової, Уповноваженої з прав людини в рф, із вимогою повернути Кіру. І зауважила, що на неї дуже чекає дідусь, і що долю української дитини не повинні вирішувати чужі люди з країни-окупанта.

26 квітня Україні вдалося повернути дівчинку на підконтрольну територію нашої держави з так званої «ДНР». У Києві Кіра нарешті зустрілася дідусем Олександром. Дівчинці надали необхідну медичну допомогу в лікарні «Охматдит». Їх особисто навідали Президент Володимир Зеленський та Віцепрем'єр-міністр Ірина Верещук.

Наразі Кіру вже виписали з лікарні й разом з дідусем вони приїхали до Чернівців, де житимуть у знайденій волонтерами квартирі.  Так, за доручення Ірини Верещук представники Мінреінтеграції постійно тримають ситуацію з Кірою на контролі. Зокрема, родині надається уся необхідна підтримка, в тому числі й фінансова. Відомство також потурбувалося і про купівлю їм залізничних квитків до Чернівців та забезпечило переміщення до вокзалу та безпечну посадку на поїзд.

Детальніше про історію Кіри читайте за посиланням: http://surl.li/bxsja

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь