Книга рекордів прикордонника з позивним «Африка»
![](https://mvs.gov.ua/upload/1/7/4/8/5/0/photo-2023-12-05-13-12-12.jpg.webp)
Кадровий військовий в 11-му поколінні, прикордонник Віктор має фантастичних історій більше, ніж герой голлівудського бойовика.
У 17 років він, неповнолітній, потрапляє на фронт завдяки ультиматуму побратимів: або всі – або ніхто. Так, у 2014-му, вчорашній курсант стає командиром розвідроти й бореться за звільнення України. А через три роки – вступає до миротворчого легіону.
24 лютого 2022 року Віктор служить у Конго. Не маючи змоги перервати контракт, чоловік не знаходить собі місця: тільки в січні він подарував дружині на день народження квартиру в Маріуполі. Квартиру – руйнує російський снаряд. Але, на щастя, дружина з дітьми в цей час у мами, в іншій області.
З окупованого Маріуполя примусово вивозять до росії його 5-річну сестру, а четверо його братів гинуть на фронті. Тому, повернувшись, «Африка» не став чекати, поки йому зроблять нові документи замість старих, що згоріли в Маріуполі, а штурмує військкомат і стає до лав 1-го прикордонного загону ДПСУ.
Далі – Бахмутський напрямок та відмінне виконання бойових завдань. Адже за час служби «Африка» опанував понад 60 зразків різноманітного озброєння, він потрапляє в десятку зі звичайного АК-74 з відстані до 400 метрів, і це без оптичних приладів.
У 27-річного воїна – низка поранень, але жодної втоми. Сьогодні він – на відповідальному завданні: готує новобранців, передає свій унікальний досвід.
На плечі «Африки» – шеврон, який зробив йому син, а в серці – обіцянка, яку він дав маленькій донечці: повести її під вінець. А ще він мріє про третю дитину, тому зробить усе, щоб вона народилась у мирній та незалежній Україні.
Державна прикордонна служба України
![](https://mvs.gov.ua/upload/1/7/4/8/4/8/mceu-64253277921701774778137.jpg)
![](https://mvs.gov.ua/upload/1/7/4/8/4/9/mceu-60836595431701774790187.jpg)