Колишні браконьєри: мотиви та наслідки
Незаконні методи рибальства були популярними на островах Спермонд (Індонезія), оскільки попит на рибу та екзотичні корали різко зростав.
Двадцять років тому коралові рифи у водах островів Спермонда були не більш ніж уламками. Браконьєри бомбардували та отруювали корали, щоб виловити рибу. Ці методи уряд визнав незаконними та каралися до шести років ув’язнення.
Тепер ті самі браконьєри стали захисниками природи, разом працюють над відновленням знищених ними коралів. Вони працюють під керівництвом вченого та професора університету Юсуфа Сяфьюдіна, який два десятиліття присвятив боротьбі за збереження рифів.
«Ми входимо в їхні життя та намагаємося вплинути на їхні душі та мислення, щоб вони змогли змінитися від руйнівного рибальства до захисту природи», - зазначає Юсуф.
Юсуф, відомий для місцевих рибалок як «містер Іпул», разом з колишніми браконьєрами зумів відновити два гектари зруйнованого коралового рифу.
Однак спочатку його спроби зустріли опір. Колишній браконьєр, який став природоохоронцем, Мухаммед Аріф згадує, як місцеві рибалки спочатку думали, що способи Юсуфа позбавлять їх засобів до існування.
«Ми думали, що він справді знищить корали та наше життя, але саме він навчив нас, що корали необхідні для життя риб», - розповів Аріф.
Юсуф вважає, що боротьба його та «реформованих» рибалок за реабілітацію коралів ще попереду. Адже світова спадщина повинна бути збережена для майбутніх поколінь.
Детальніше мовою оригіналу у статті «Meet the ex-poachers restoring the Indonesian coral reefs they destroyed».