Комітет з питань аграрної та земельної політики: "Для уникнення світової продовольчої кризи українські морські порти мають бути розблоковані"


Травень 24
15:00 2022

До початку війни Україна була одним із найбільших у світі експортером сільськогосподарської продукції. Багато країн залежать від постачання саме українського зерна.

Через військову агресію росії проти України, під загрозою опинилась глобальна продовольча безпека, одним із гарантів якої виступала Україна, яка входить до ТОП найбільших експортерів зернових. Це відбувається не через санкції наших міжнародних партнерів до агресора чи не бажання України виконувати свої зобов’язання щодо експорту продовольства, а виключно через військову агресію росії.

Світ на порозі продовольчої кризи та навіть голоду у низці країн. Вже в середині липня світ почне гостро відчувати продовольчу кризу, спровоковану війною росії проти України.

Блокування росією морських портів України вже призвело до різкого зростання цін на пшеницю, кукурудзу та соняшникову олію на світових ринках. Адже світ не має альтернативи українській сільськогосподарській продукції. Різке зростання цін та перебої з поставками поставили під загрозу ситуацію продовольством у країнах Близького Сходу, Африки та деяких регіонах Азії, де населення постійно недоїдає і де мільйони людей виживають за рахунок хліба.

Зараз в Україні триває посівна кампанія. За інформацією Мінагрополітики у загальному результаті майже 98% площ прогнозованих під яру пшеницю вже засіяно. В цілому сівба ярих зернових та зернобобових завершена на 75% від показників минулого року.

Тому для українських фермерів актуальним стає питання не лише експорту минулорічного врожаю, а й того  що робити із майбутнім врожаєм.

Україна готова й на далі продовжувати виконувати свої зобов’язання як один із гарантів глобальної продовольчої безпеки, але для цього нам потрібна світова підтримка!

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Гуляйпільщина: робота поліції в громаді та життя місцевих мешканців під постійними авіаційними...

Прочитайте повну статтю

Троє загиблих та п’ятеро поранених у селі Улакли на Донеччині

Прочитайте повну статтю

Смерть пройшла за 10 метрів: під час евакуації на Авдіївському напрямку «Білі янголи» потрапили...

Прочитайте повну статтю

Українська сила духу: нацгвардієць Олег Слівар, який пережив ампутацію ноги на фронті, виступив...

Прочитайте повну статтю

Прикордонник на псевдо «Крило» про бої на лівобережжі Херсонщини

Прочитайте повну статтю

«Теплі долоні». Діти прикордонників повернулися з відпочинку

Прочитайте повну статтю

Незаконно перетнути кордон з Угорщиною намагалися 9 порушників

Прочитайте повну статтю

Фізичні терапевти та лікарі ФРМ МВС України успішно завершили курс з неврології в Сполучених Шт...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь