Комітет з питань антикорупційної політики розглянув питання впровадження антикорупційної програми Міністерством інфраструктури та ймовірні корупційні ризики в діяльності Державної служби України з безпеки на транспорті
16 листопада відбулося засідання Комітету з питаньантикорупційної політики, на якому було розглянуто питання впровадженняантикорупційної програми Міністерством інфраструктури та ймовірні корупційніризики в діяльності Державної служби України з безпеки на транспорті (ДСБТ) приздійсненні повноважень з контролю за оформленням та видачею дозвільнихдокументів на проведення, здійснення пасажирських, вантажних перевезень тадотримання габаритно-вагових норм.
Як зазначила Голова Комітету з питань антикорупційноїполітики Анастасія Радіна, бізнес і громадяни у своїх зверненнях повідомляютьпро ряд корупційних проблем, які стосуються сфери відання Міністерства інфраструктурита ДСБТ, а саме:
- продовжується здійснення габаритно-вагового контролютранспортних засобів у «ручному», а не автоматичному режимі, що дає можливість отримуватикорупційні винагороди від порушників;
- наявність штучного дефіциту дозволів на вантажніперевезення за кордон сприяє незаконній торгівлі такими дозволами, авідсутність належного контролю - до використання фальсифікованих документів;
- утворилася штучна монополія на ринках сертифікаціїввезення автомобілів і проходження технічного огляду для комерційноготранспорту.
Заступник Міністра інфраструктури Мустафа Найєм визнавнаявність вказаних проблем і, зокрема, поінформував, що, на даний момент,працюють 23 автоматичні станції габаритно-вагового контролю із 50-ти вже побудованих.До кінця року планується збудувати 100 станцій і 50 із них сертифікувати і ввестив експлуатацію.
«Цього не достатньо, щоб покрити всю країну, аледостатньо для того, щоб покрити великі транспортні артерії», - сказав він, атакож розповів про проблеми, з якими стикається Міністерство під час введення вексплуатацію станцій.
Мустафа Найєм також зазначив, що вирішується питанняцифровізації стаціонарних мобільних станцій габаритно-вагового контролю.
Заступник Міністра наголосив: «Головна мета діяльностістанцій контролю не заробіток на штрафах, а збереження доріг».
Що стосується видачі книжок Європейської конференціїміністрів транспорту (ЄКМТ), які дають можливість багаторазового проїзду закордон, Мустафа Найєм запевнив, що зараз всі комісії з розподілу ЄКМТвідбуваються під відеонаглядом і коефіцієнт, за яким визначається їх кількість,визначається прозоро.
Заступник Міністра також зауважив, що новий голова ДСБТбув призначений минулого тижня і планується реорганізація служби.
У свою чергу, Голова Державної служби України збезпеки на транспорті Євген Зборовський поінформував учасників засідання продіяльність служби, наявні корупційні ризики і шляхи їх подолання.
Зокрема, за його словами, планується мінімізувативплив людського фактору при видачі ліцензій і дозволів для перевізників,запустивши електронну систему «Шлях». Запровадження цієї системи також вирішитьпроблему із накопиченням окремими перевізниками невикористаних дозволів навантажні перевезення за кордон.
Євген Зборовський наголосив: «На тих напрямкахдіяльності, де не можна прибрати людський вплив, зокрема, це рейдові перевірки,планується його максимально контролювати».
Члени Комітету обговорили з представниками виконавчоївлади можливі шляхи співробітництва у питаннях боротьби з корупцією, а також сприянняналагодженню кращої взаємодії між державними органами.
За результатами розгляду даного питання Комітетпідготує проект рішення, яке буде ухвалене на наступних засіданнях.