Комітет з питань економічного розвитку продовжує роботу над розвитком лісової та деревообробної галузі

3 квітня Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко спільно з Головою Комітету з питань економічного розвитку Дмитром Наталухою, головою підкомітету Богданом Кицаком, а також іншими представниками Парламенту України, центральних та місцевих органів виконавчої влади в рамках системної роботи над реформуванням лісової, деревообробної і меблевої галузі та політики Президента України "Зроблено в Україні" відвідали компанію Kronospan на Рівненщині, де ознайомились з роботою індустріального парку та зустрілися з представниками місцевого бізнесу.
У ході зустрічі Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко наголосив на необхідності прийняття Закону України «Про ринок деревини», зазначивши що деревообробна галузь - одна з важливих для української економіки. Понад 2,6% нашого валютного експорту - це продукція деревообробки. Ми вступаємо в ЄС. Країна-член Європейського Союзу не може собі дозволити непрозорі ринки або таке регулювання, яке не сприяє розвитку галузей, тому ми працюємо над тим, щоб це владнати. Варто ухвалювати рішення, не прості, але дуже потрібні.
Голова Комітету Дмитро Наталуха зазначив, що деревообробна галузь є однією з ключових для України, оскільки вона створює велику кількість робочих місць як на самому підприємстві, так і за його межами. Це яскравий приклад того, як розвиток деревообробної промисловості сприяє завантаженню підприємств інших сфер.
Як зазначив Богдан Кицак, учасникам зустрічі вдалось обговорити декілька ключових акцентів, зокрема прогнозованість ринку як для заготівельника, так і для підприємств, які потребують ресурс, проблему фіктивних заявок на біржах, які штучно наганяють ціни та розхитують ринок, створення умов для збільшення рівня заготівлі та необхідність чесних правил і сталого попиту. Сильний меблевий кластер - це робочі місця, експорт і розвиток громад - зазначає парламентар.
У Комітеті вважають, що глибока переробка сировини, створення товарів з високою доданою вартістю та підтримка підприємництва має бути пріоритетом державної економічної політики на довгі роки вперед та може давати результати навіть в умовах війни.

