Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти за основу і в цілому два законопроекти


Жовтень 05
12:15 2023

На засіданні Комітету з питань економічного розвитку 05 жовтня 2023 року було розглянуто проект Закону про внесення змін до Закону України "Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України" (реєстр. №10063).

Законопроект спрямований на розширення форм надання компенсації за пошкодження об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, зокрема відшкодування вартості раніше придбаної за власні кошти будівельної продукції та вже виконаних ремонтних робіт на пошкодженому об’єкті нерухомого майна.

Комітет також розглянув альтернативний проект за реєстр. №10063-1, метою якого є запровадження можливості отримання компенсації грошовими коштами для забезпечення самостійного виконання отримувачем компенсації робіт, пов’язаних з будівництвом, на пошкодженому об’єкті нерухомого майна для його відновлення та/або придбання будівельної продукції для виконання таких робіт.

За результатами обговорення було ухвалено рішення рекомендувати Верховній Раді України включити законопроекти до порядку денного сесії та за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу та в цілому законопроект реєстр. №10063, відхиливши альтернативний.

Крім того, було розглянуто законопроект про внесення змін до Закону України «Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів» щодо уточнення питань сплати державними підприємствами частини чистого прибутку (реєстр. №10064), метою якого є вдосконалення правового механізму примусового вилучення в Україні об’єктів права власності російської федерації та її резидентів, а також недопущення фінансового навантаження на державні підприємства, зокрема підприємства оборонно-промислового комплексу, що створює ризики для їх стабільного функціонування. Зокрема пропонується норму про порядок визначення частини чистого прибутку (для цілей розрахунку дивідендів/частини чистого прибутку) поширити і на державні підприємства, що в свою чергу має запобігти та не допустити додатковому фінансовому навантаженню та створенню ризиків для стабільного функціонування державних підприємств, в тому числі підприємств оборонно-промислового комплексу, під час реалізації правового механізму примусового вилучення об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів.

Народні депутати України - члени Комітету з питань економічного розвитку ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді України включити законопроект до порядку денного сесії та за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу та в цілому.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

2 грудня — Міжнародний день боротьби за скасування рабства

Прочитайте повну статтю

«Реаніматолог душі та серця», - так називають вінницьку рятувальницю Тетяну Хруленко її колеги

Прочитайте повну статтю

Ірина Мудра: Уряд підтримав ініціативи Мін’юсту щодо Реєстру збитків

Прочитайте повну статтю

Як спілкуватися з людиною, яка опинилася в ситуації насильства?

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко: Бійці бригади Буревій ліквідували 4 окупантів прямо в їхньому окопі

Прочитайте повну статтю

Справу зловмисника, який вчинив стрілянину та поранив правоохоронця слідчі направили до суду

Прочитайте повну статтю

3 грудня очікується туман та ожеледиця в деяких регіонах України

Прочитайте повну статтю

6 постраждалих, з яких 5 дітей: наслідки отруєння чадним газом і продуктами горіння на Полтавщи...

Прочитайте повну статтю