Комітет з питань економічного розвитку: Відбувся економічний форум "Зроблено в Україні - Прикарпаття 2025"


Січень 21
15:00 2025

Економічний форум «Зроблено в Україні - Прикарпаття 2025», який відбувся на Івано-Франківщині зібрав українських виробників, керівників громад, урядовців та народних депутатів України, які обговорили основні напрямки та державні інструменти економічного розвитку України.

«В обговоренні державних інструментів економічного розвитку взяли участь як ті, хто ними користуються, так і ті, хто формує правила гри, - повідомляє заступник Голови Комітету Дмитро Кисилевський, який взяв участь у Форумі та презентував основні складові політики розвитку українських виробників «Зроблено в Україні».

Презентував на форумі основні складові політики розвитку українських виробників «Зроблено в Україні». Про головне:

Програми платформи «Зроблено в Україні» додали до приросту ВВП 0,64% або 88 мільярдів гривень. Враховуючи, що на їх фінансування держава витратила 35 мільярдів гривень, така віддача є цілком задовільною.

Варто зауважити, що фінансування програм «Зроблено в Україні» здійснюється коштом наших міжнародних партнерів. Вони не можуть бути використані на потреби ЗСУ. А ось податки, сплачені підприємствами, які взяли участь у державних програмах підтримки промисловості, повертаються в бюджет і підуть Силам оборони. Відтак, можемо говорити своєрідний інструмент перетворення міжнародної допомоги на фінансування армії через економічне зростання.

Вимога локалізації при публічних закупівлях продукції машинобудування з 2025 року становить 25%. Плануємо розширення політики локалізації на інші галузі, насамперед легпром, а також продукцію оборонної промисловості.

Кількість українських підприємств, які беруть участь у програмі компенсації 25% вартості української сільгосптехніки сягнула 138. Вони випускають 11745 одиниць продукції.

Продовжена на 2025 рік і програма компенсації 15% на купівлю іншої української техніки, зокрема, енергетичного обладнання, колісної комунальної та спецтехніки, ліфтів.

Завдяки програмі «Шкільний автобус» українські підприємства виробили 402 автобуси. Цього року на шкільні автобуси заплановано 1,6 млрд грн в держбюджеті.

Програма єОселя не тільки забезпечує громадян житлом, але і сприяє виробникам будівельних матеріалів.

У програмі «Національний кешбек» у 2024 році зареєструвалося понад 1,6 тисячі українських виробників товарів.

Програма доступних кредитів «5-7-9» зберегла на 2025 рік обсяг 18 млрд. грн. Триває переорієнтація програми на інвестиційні цілі.

Програма державних грантів 8 млн. грн. на переробку стала доступнішою, тепер від отримувачів вимагається створити не 25, а від 5 робочих місць.

Сформовано пакет програм, спрямованих на сприяння енергетичній самодостатності підприємств: пільгові кредити на енергетичне обладнання, скасування ввізних мит та ПДВ на енергетичне обладнання, програма «Активний споживач», спрощення процедур встановлення власної генерації, можливість імпорту електроенергії, компенсації на українське енергообладнання.

Експортно-кредитне агентство України у 2024 році почало страхувати інвестиційні проекти від воєнних ризиків. Також таке страхування доступне від міжнародних агентств MIGA та DFC.

В рамках програми сприяння значним інвестиціям Уряд схвалив перші договори, які передбачають капіталовкладення на суму більше 12 млн. євро.

В індустріальних парках збудовані та будуються 25 нових заводів. Уряд вперше в українській історії інвестував в 34 проекти розвитку інфраструктури ІП на понад 1 млрд. грн.

В рамках програм сприяння не сировинному експорту Уряд веде переговори про продовження вільного (чи принаймні частково вільного) доступу українських товарів на ринки ЄС, США, Канади, Великобританії та інших.

Усі ці програми спрямовані на подолання бідності в Україні через збільшення частки переробної промисловості у ВВП з 10,3 до 20%.

В умовах війни розвиток промисловості це насамперед здатність України забезпечити потреби власної армії і зменшити залежність від допомоги з-за кордону, а також дати людям, які попри обстріли не виїхали, гідно оплачувані робочі місця».

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Які спрощення кримінального процесу неможливо погодити

Прочитайте повну статтю

Понад 2 млн грн збитків бюджету: кіберполіцейські та детективи БЕБ викрили керівника одного з К...

Прочитайте повну статтю

Голова АРМА зустрілася з Послом Турецької Республіки в Україні

Прочитайте повну статтю

За ініціативи МВС Уряд врегулював вибір поштового оператора для доставки водійських посвідчень...

Прочитайте повну статтю

У 2024 році приміські поїзди здійснили понад 377 тисяч рейсів

Прочитайте повну статтю

Про імплементацію законодавства Європейського Союзу в галузі рибного господарства

Прочитайте повну статтю

Оголошено 22 аукціони на промисловий вилов риби у водоймах південного регіону

Прочитайте повну статтю

Рибоохоронці прифронтових областей дають відсіч браконьєрським зазіханням на рибні ресурси краї...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь