Сенсація

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому законопроект щодо сприяння розвитку волонтерства серед здобувачів освіти


Грудень 16
12:01 2024

10 грудня 2024 року під головуванням Голови Комітету Сергія Бабака відбулося засідання Комітету з питань освіти, науки та інновацій. У засіданні брали участь народні депутати України - члени Комітету представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Офісу Президента України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Державної служби якості освіти, Міністерства розвитку громад та територій України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства молоді та спорту України, Міністерства соціальної політики України, Національного агентства кваліфікацій. Усього понад 50 учасників.

Під час засідання було розглянуто низку питань порядку денного:

Про стан підготовки підзаконних нормативно-правових актів на виконання Закону України «Про дошкільну освіту»

06 червня 2024 року Верховна Рада України прийняла новий Закон України «Про дошкільну освіту», який набрав чинності 07 липня 2024 року і має бути введений в дію через один рік з дня набрання ним чинності, тобто з 07 липня 2025 року. Відповідно до пункту 5 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону Кабінету Міністрів України було доручено протягом одного року з дня набрання чинності цим Законом:

забезпечити прийняття нормативно-правових актів, передбачених цим Законом;

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення нормативно-правових актів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади у відповідність із цим Законом.

У процесі підготовки до розгляду контрольного питання Комітет Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій проаналізував Урядовий План організації підготовки проектів актів та виконання інших завдань, необхідних для реалізації Закону України від 6 червня 2024 року №3788-ІХ «Про дошкільну освіту» та констатував наявність проблем та неузгоджень.

Після обговорення зазначеного питання, а також проаналізувавши Урядовий План, народні депутати України – члени Комітету прийняли рішення рекомендувати Кабінету Міністрів України затвердити до кінця 2024 року новий План підготовки підзаконних нормативно-правових актів на виконання Закону України «Про дошкільну освіту» від 06.06.2024 р. №3788-IX з урахуванням набрання цим Законом чинності з 1 січня 2025 року та з урахуванням пропозицій центральних органів виконавчої влади щодо пріоритетності підготовки проектів підзаконних нормативно-правових актів, відповідних кінцевих термінів і пріоритетності їх підготовки і надіслати його до Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій.

Комітеті також прийняв рішення провести 17 грудня 2024 року засідання підкомітету з питань раннього розвитку та дошкільної освіти з метою розгляду та обговорення проекту Плану підготовки підзаконних нормативно-правових актів.

Про внесення до порівняльної таблиці проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння розвитку волонтерства серед здобувачів освіти» (реєстр. №11159 від 09.04.2024) (друге читання) додаткових пропозицій народних депутатів України - членів Комітету

Заслухавши інформацію голови підкомітету з питань освіти впродовж життя та позашкільної освіти і адаптації законодавства України до положень права Європейського Союзу Комітету Романа Грищука щодо проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння розвитку волонтерства серед здобувачів освіти (реєстр. №11159 від 09.04.2024), який готується до розгляду в другому читанні, народні депутати України – члени Комітету одностайно прийняли рішення внести до порівняльної таблиці зазначеного законопроекту додаткові пропозиції народних депутатів України – членів Комітету.

Про проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння розвитку волонтерства серед здобувачів освіти» (реєстр. №11159 від 09.04.2024) (друге читання)

Комітет Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій розглянув пропозиції, поправки, що надійшли від суб’єктів права законодавчої ініціативи до проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння розвитку волонтерства серед здобувачів освіти (реєстр. №11159 від 09.04.2024), який прийнято Верховною Радою України за основу 06 червня 2024 року.

Підкомітет з питань освіти впродовж життя та позашкільної освіти і адаптації законодавства України до положень права Європейського Союзу на своєму засіданні 05 грудня 2024 року розглянув порівняльну таблицю з пропозиціями та поправками до проекту Закону України реєстр. №11159 та запропонував Комітету за результатами розгляду рекомендувати Верховній Раді України прийняти його у другому читанні та в цілому.

За результатами розгляду пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи підготовлено порівняльну таблицю законопроекту до другого читання, яка містить 42 пропозиції і поправки народних депутатів України, у тому числі 10 пропозицій народних депутатів України – членів Комітету, з яких відхилено 14 пропозицій, враховано 21 пропозицію, враховано частково 2 пропозиції, враховано редакційно 5 пропозицій.

Заслухавши інформацію голови підкомітету з питань освіти впродовж життя та позашкільної освіти і адаптації законодавства України до положень права Європейського Союзу Комітету Романа Грищука, народні депутати України-– члени Комітету одностайно ухвалили рекомендувати Верховній Раді України проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння розвитку волонтерства серед здобувачів освіти» (реєстр. №11159 від 09.04.2024), за результатами його розгляду прийняти в другому читанні та в цілому з необхідними техніко-юридичними правками.

Про проект Закону України «Про систему та особливості функціонування ринку залізничного транспорту України» (реєстр. №12142 від 21.10.2024), поданий Кабінетом Міністрів України

У пояснювальній записці до законопроекту визначено, що його розроблено з метою імплементації актів законодавства Європейського Союзу у сфері залізничного транспорту, зокрема визначених Угодою про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами - членами, з іншої сторони. Прийняття проекту акта дозволить провести реформування залізничного транспорту України та виконати зобов’язання України в процесі вступу до Європейського Союзу.

Заслухавши інформацію голови підкомітету з питань професійно-технічної та фахової передвищої освіти Комітету Ольги Коваль, начальника Управління залізничного транспорту Міністерства розвитку громад та територій України Олександр Федоренка, народні депутати України – члени Комітету одностайно ухвалили рекомендувати Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури, визначеного головним з опрацювання проекту Закону України «Про систему та особливості функціонування ринку залізничного транспорту України» (реєстр. №12142 від 21.10.2024), самостійно визначитися щодо зазначеного законопроекту під час голосування на своєму засіданні, враховуючи висловлені у Висновку Комітету зауваження та пропозиції.

Про проект Закону України «Про систему та особливості функціонування ринку залізничного транспорту України» (реєстр. №12142-1 від 06.11.2024), поданий народним депутатом України Магомедовим М.С.

Проект Закону визначено альтернативним до проекту Закону України «Про систему та особливості функціонування ринку залізничного транспорту України» (реєстр. №12142 від 21.10.2024).

У пояснювальній записці до законопроекту визначено, що його розроблено з метою модернізації галузі, покращення безпеки перевезень, створення конкурентного середовища та забезпечення фінансової стабільності. Це не лише відповідь на внутрішні виклики, але й виконання міжнародних зобов’язань країни перед Європейським Союзом в частині імплементації актів законодавства Європейського Союзу у сфері залізничного транспорту, зокрема визначених Угодою про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами - членами, з іншої сторони.

Заслухавши інформацію автора законопроекту Муси Магомендова, голови підкомітету з питань професійно-технічної та фахової передвищої освіти Комітету Ольги Коваль, народні депутати України – члени Комітету одностайно ухвалили рекомендувати Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури, визначеного головним з опрацювання проекту Закону України «Про систему та особливості функціонування ринку залізничного транспорту України» (реєстр. № 12142-1 від 06.11.2024), самостійно визначитися щодо зазначеного законопроекту під час голосування на своєму засіданні, враховуючи висловлені у Висновку Комітету зауваження та пропозиції.

Переглянути запис засідання, яке транслювалось у прямому ефірі, у соціальних мережах, можна за покликанням.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Інформація про стан виконання законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів з...

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко: За тиждень бригада «Азов» та стрілецький батальйон Нацполіції знищили майже 180...

Прочитайте повну статтю

Центральний вокзал Києва стає зручнішим: тепер відкрито відділення банку

Прочитайте повну статтю

УІНП продовжить та поглибить співпрацю з оперативним командування «Північ» Сухопутних військ ЗС...

Прочитайте повну статтю

Два виставкові проєкти УІНП експонуються у Верховній Раді

Прочитайте повну статтю

Упродовж 2024 року ВРП ухвалила 4 рішення про надання згоди на утримання судді під вартою

Прочитайте повну статтю

До закордонних подорожей готова!

Прочитайте повну статтю

Протидія нелегальній міграції, як один із пріоритетних напрямків роботи ДМС

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь