Консультації з адвокатурою щодо законодавства про адвокатуру є європейським стандартом самоврядності – Лідія Ізовітова


Грудень 09
18:10 2021

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова взяла участь в онлайн-презентації міждержавного огляду внутрішньої структури адвокатських асоціацій у Вірменії, Білорусі, Грузії, Республіці Молдова та Україні». Проект документу  розроблений в рамках програми Європейського Союзу та Ради Європи «Партнерство заради належного врядування 2019-2021 роки» та  Регіонального проекту PGGII «Зміцнення професії юриста відповідно до європейських стандартів». У заході взяли участь керівники адвокатур країн-учасниць проекту, представники Міністерств юстиції та МЗС, посадовці Ради Європи та регіональних офісів РЄ.

У вступному слові Лідія Ізовітова нагадала, що Україна, Білорусь, Молдова, Грузія та Вірменія – країни, об'єднані у проект Євросоюзу «Східне партнерство», і всі вони націлені на адаптацію європейських стандартів та докладають зусиль для розвитку демократичних правових інституцій. У рамках проектів Ради Європи наші країни також співпрацюють для покращення стандартів правосуддя, затвердження принципів верховенства права та дієвого захисту прав людини. Адвокатура є найбільш сфокусованим на цих цілях інститутом, і для їх досягнення сама адвокатура має бути незалежною від втручань і тиску, професійною та ефективною. При цьому в Україні самоврядна адвокатура створена за рекомендаціями ПАРЄ і Венеціанської комісії. У 2016 році адвокатура в Україні набула статусу конституційного інституту в ході конституційної реформи правосуддя, також схваленої міжнародними партнерами і політично, і юридично.

«Ця новітня історія української адвокатури, якою ми пишаємося, бо вважаємо, що в основі правового регулювання адвокатської професії в Україні лежать європейські стандарти. Вони закладені як у принципи системи самоврядування, і у механізми захисту правий і гарантій адвокатської діяльності. Важливим для нас стандартом незалежності адвокатури є те, що професійна організація адвокатури виступає єдиним представником професії у відносинах з державою та перед суспільством. Це також означає, що зміни законодавства про адвокатуру, ініційовані владою, повинні проходити етап консультацій з адвокатурою. Такий діалог є гарантією, що будь-які законодавчі ініціативи не переслідуватимуть цілі обмеження прав захисту», - сказала Голова НААУ.

За її словами, експертність адвокатів у проведенні будь-яких змін інституту адвокатури не може бути недооцінена чи ще гірша – проігнорована.

Вибудована на європейському правовому фундаменті система протягом 9 років демонструє стабільну роботу відповідно до прозорих процедур. «Практичних прикладів можливості адвокатського самоврядування реалізовувати покладені законом завдання – маса. Більше того, адвокатура в Україні неодноразово проходила стрес-тест під час різних кризових ситуацій, зокрема зовнішніх спроб підірвати її незалежність та цілісність як інституту», - наголосила Лідія Ізовітова.

В результаті, не тільки адвокатська професія, а й Україна як правова держава виграли: адвокатура на даний момент є найстабільнішим правовим інститутом в Україні. «Для контрасту, судова та правоохоронна система пройшли через три етапи системного перегляду профільного законодавства та наразі перебувають у глибокій кризі професіоналізму і головне – з підірваними засадами незалежності цих інституцій правосуддя», - висловила застереження Голова НААУ.

Лідія Ізовітова закликала експертів Ради Європи врахувати цю історію адвокатури в незалежній Україні.  «Ми, зі свого боку, максимально намагаємось донести до наших міжнародних партнерів, до національних адвокатур інших країн, з якими ми співпрацюємо, той досвід, який ми вважаємо успішним та продуктивним. І ми готові ділиться нашими ноу-хау, за якими стоять роки практичного застосування та перевірених результатів», - заявила Голова НААУ, РАУ.

Доповнення та коментарі на огляд, який підготовлений в ході проекту, НААУ направила до проектної групи і сподівається, що всі уточнення і заперечення будуть враховані при підготовці фінальної версії огляду та зроблять його висновки більш точними та корисними у майбутньому.

Фото з архіву НААУ

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

У водойми Хмельниччини та Дніпропетровщини випущено майже 30 тис. рибин

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко: МВС працює над тим, щоб кожен військовослужбовець знав, що його життя, професіон...

Прочитайте повну статтю

Олександр Корнієнко виступив з вітальним словом на круглому столі щодо роботи місцевих рад в ум...

Прочитайте повну статтю

З Курахового "Білі янголи" за один рейс вивезли 13 людей і 7 тварин

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко: Усі без винятку підрозділи Гвардії наступу перебувають на лінії фронту та викону...

Прочитайте повну статтю

Сервісні центри МВС проводять Тиждень безпеки дорожнього руху

Прочитайте повну статтю

Чому немає зв’язку під час знеструмлень — дивіться в першому випуску нового Youtube-проєкту Мін...

Прочитайте повну статтю

​Рада суддів України провела установче засідання робочої групи з підготовки коментаря до Кодекс...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь