Контрафактні ліки – хвороба світового масштабу
Державна митна служба України постійно працює над підвищенням професійного рівня посадових осіб митниць за напрямом сприяння правовласникам у захисті їх майнових прав інтелектуальної власності.
Сьогодні, 26 березня, відбувся другий етап тренінгу на тему: «Основні ознаки оригінальних та контрафактних товарів у фармацевтичній промисловості».
Контрафактні лікарські засоби підривають довіру суспільства до методів лікування та до системи охорони здоров’я загалом і можуть становити загрозу для життя людини.
Держмитслужба – єдиний державний орган, який сприяє правовласникам у захисті їх майнових прав інтелектуальної власності на митному кордоні України.
Заходи сприяння надаються українською митницею за заявами правовласників, а також за власною ініціативою (процедура «Ex- officio»).
З практикою здійснення заходів сприяння захисту прав інтелектуальної власності при реалізації процедури «Ex-officio» митними органами країн-членів Європейського Союзу учасників заходу під час своєї презентації ознайомила представник Асоціації по боротьбі з контрафактом REACT Вайда Кайнайте.
Участь у тренінгу взяли також представники фармацевтичних компаній GILEAD SCIENCES, INC., MERCK & CO, ABBVIE INC., які презентували учасникам заходу основні ознаки оригінальних лікарських засобів власного виробництва та зосередили увагу українських митників на виняткових критеріях, які дають можливість відрізнити оригінальні ліки від підробки.
Інформація про оригінальні лікарські засоби, отримана безпосередньо від компаній-виробників, дозволяє митникам правильно ідентифікувати контрафакт, а отже і захистити життя та здоров’я нації.
Тренінг організовано Держмитслужбою за сприяння Асоціації по боротьбі з контрафактом REACT та технічної підтримки Програми з підтримки управління державними фінансами (EU4PFM).
Нагадаємо, що темою першого етапу тренінгу були ознаки оригінальних та контрафактних товарів в алкогольній промисловості - https://bit.ly/3OZoBEl