Кошти платників податків на рахунок партії «Голос» за IV квартал не були перераховані через відсутність рішення ВС за касаційною скаргою


Листопад 11
18:01 2021

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) як орган, який закон уповноважує перераховувати кошти платників податків політичним партіям, впевнене, що такі кошти мають виділятися лише за умови, якщо в законності та прозорості їх використання в громадян не виникає сумніву.

Саме тому після виявлення порушень у звітах НАЗК призупиняло фінансування трьом парламентським партіям — «Батьківщина», «Слуга народу» та «Голос» — чим ще раз довело свою політичну нейтральність та незаангажованість.

Партії «Батьківщина» та «Слуга народу» подали до НАЗК виправлені звіти, на підставі яких їх фінансування було відновлено.

Партія «Голос» єдина відмовилася подавати виправлений звіт, як цього вимагає закон.

Крім того, партія подала відповідний позов до Окружного адміністративного суду міста Києва (ОАСК), який своїм рішенням ухвалив відновити державне фінансування. Рішення підтвердила апеляція. Керуючись цим рішенням, НАЗК перерахувало партії належне державне фінансування.

Водночас НАЗК подало касаційну скаргу до Верховного Суду (ВС) для остаточного врегулювання ситуації, а також 29 вересня 2021 року подало клопотання про зупинення дії рішення апеляційного суду. У клопотанні Агентство зазначило ризики, пов’язані з перерахуванням коштів політичній партії до остаточного рішення ВС. Зокрема про те, що закон прямо не передбачає механізму повернення цих коштів до державного бюджету у випадку прийняття рішення на користь НАЗК.

Строк розгляду касаційної скарги сплив ще 4 жовтня, однак ВС не прийняв остаточне рішення в справі до сьогодні.

Водночас ВС лише вчора — 10 листопада — відмовив НАЗК у задоволенні клопотання від 29 вересня 2021 року про ризики, пов’язані з перерахуванням коштів політичній партії.

За відсутності інформації про результати розгляду вказаного клопотання перерахування державного фінансування могло бути кваліфіковане як розтрата бюджетних коштів (у разі задоволення клопотання).

Судове засідання за касаційною скаргою НАЗК має відбутися у ВС 23 листопада о 12:00. Саме на цьому засіданні має бути прийняте рішення щодо державного фінансування партії «Голос».

Які порушення НАЗК виявило у звіті партії «Голос»?

До свого звіту партія включила недостовірні відомості про витрати, що здійснені на користь 11 підприємців у сумі 1 328 280,00 грн за послуги, які насправді не надавалися цими підприємцями.

Наприклад, партія перерахувала одному з підприємців 594 тис. грн за начебто виконані роботи із моніторингу ЗМІ та пошуку інформації щодо політичної активності партій, представлених у Верховній Раді.

Однак, такі моніторинги та аналізи були повністю скопійовані із сайту громадянської мережі «ОПОРА», а не виконані підрядником. Детальні відомості про скопійовані дані додаються нижче.

За цим та іншими фактами Печерське управління поліції ГУ НП у м. Києві розслідує кримінальне провадження за ч. 4 ст. 159–1 Кримінального кодексу України.

НАЗК уже надавало цю інформацію журналістам та громадськості, однак партія «Голос» публічно не коментує порушення, виявлені НАЗК.

Підкреслимо, що наразі партія «Голос» може підтвердити заявлену доброчесність та відкритість до своїх виборців, подавши фінансовий звіт принаймні за І квартал 2021 року, а також виправлений звіт за ІІ квартал 2020 року.

Після того, як партія «Голос» подасть виправлений звіт за ІІ квартал 2020 року відповідно до закону НАЗК зобов’язане відновити її державне фінансування незалежно від результатів розгляду справи у ВС.

Перелік публікацій громадської мережі «ОПОРА», що видані підприємцем та партією за виконані на підставі укладених між ними договорів

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь