"Країна-агресор зруйнувала всі здобутки експортного потенціалу України і поставила під загрозу глобальну продовольчу безпеку", - зазначають у Комітеті з питань аграрної та земельної політики


Травень 24
21:00 2022

Через військову агресію росії проти України, під загрозою опинилась глобальна продовольча безпека, одним із гарантів якої виступала Україна.

До початку війни Україна була одним із найбільших у світі експортером сільськогосподарської продукції. Багато країн залежать від постачання саме української продукції.

У 2019-2021 роках на Україну припадало майже 10% світового експорту пшениці, 15% експорту кукурудзи, 15% експорту ячменю та майже 50% експорту соняшникової олії.

Так, за результатами 2021 року Україна зайняла 4-те місце в рейтингу найбільших світових експортерів пшениці. За вказаний період наша країна експортувала 20,1 млн т пшениці.

Кукурудза - це культура, обсяги виробництва якої найбільші в світі. За результатами 2021 року Україна зайняла вагоме 3-тє місце в світовому експорті кукурудзи, забезпечуючи багато країн світу.

Серед всіх зернових культур Україна експортує найбільше пшеницю та кукурудзу. Однак і відвантаження ячменю доволі великі та дозволяють зайняти 3-тє місце в рейтингу найбільших світових експортерів ячменю. За результатами 2021 року Україною було експортовано 5,7 млн т ячменю, що на 12% більше попереднього річного показника.

Наша країна є великим гравцем на світовому ринку пшениці, і відсутність експорту суттєво впливає на забезпеченість світового ринку в одному із головних продуктів харчування в світі, що являється основою хліба.

Однак, в 2022 році Україні буде складно досягти таких результатів, адже морські порти заблоковані росією з початку військової агресії.

Блокування росією морських портів України вже призвело до різкого зростання цін на пшеницю, кукурудзу та соняшникову олію на світових ринках. Крім того, поки що доволі низька пропускна здатність альтернативних каналів для експорту не дозволяє вивезти весь наявний врожай. Незабаром можуть виникнути додаткові проблеми, пов’язані з вільними місцями для зберігання врожаю, а також з наявними коштами для здійснення подальшої діяльності, які мали надійти від реалізації цієї продукції.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

ДСНС України отримала 69 автомобілів від партнерів з Великої Британії, США, Японії та Естонії

Прочитайте повну статтю

Рибна галузь України: крокуємо до європейських стандартів

Прочитайте повну статтю

Вода як секрет успішного вирощування якісної картоплі

Прочитайте повну статтю

Поблизу Вовчанська прикордонники спалили ворожу «буханку»

Прочитайте повну статтю

АРМА працюватиме з поліцією Скандинавських країн щодо розшуку криптоактивів

Прочитайте повну статтю

Заява Мінфіну щодо рішення G7 про спрямування Україні близько $50 млрд через механізм додаткови...

Прочитайте повну статтю

Земельний банк: Уряд передав ФДМУ понад 104 тисячі га землі для старту проєкту

Прочитайте повну статтю

Наталія Мануїлова, сержант бригади "Азов":«Я мала вижити, щоб знов обійняти свою дитину»

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь