Сенсація

Кримінальне переслідування Голови Меджлісу кримськотатарського народу – слідчому повідомлено про підозру


Листопад 11
17:01 2021

За процесуального керівництва прокуратури АР Крим та м. Севастополя повідомлено про підозру «слідчому з особливо важливих справ Головного слідчого комітету РФ по Республіці Крим та м. Севастополю» за фактом незаконного кримінального переслідування Голови Меджлісу кримськотатарського народу у так званій «справі 26 лютого». Йому інкриміновано порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

За даними слідства, підозрюваний, достовірно знаючи про законність проведення мітингу під будівлею парламенту АР Крим 26 лютого 2014 року, розуміючи, що на території півострова діють виключно норми національного законодавства України, незаконно застосовував кримінальне та кримінально-процесуальне законодавство РФ під час «розслідування кримінальної справи» за фактом нібито організації масових безпорядків проукраїнськими активістами під час вказаного мітингу. «Слідство» проводилося однобічно, а докази збиралися з єдиною метою – незаконно звинуватити особу у злочині, якого вона не вчиняла.

Виконуючи вказівки кураторів з РФ та окупаційної адміністрації, «слідчий» незаконно пред’явив обвинувачення керівнику Меджлісу кримськотатарського народу, склавши та підписавши у подальшому обвинувальний висновок. У результаті таких дій, Верховний суд окупованого Криму заочно засудив громадянина України до шести років позбавлення волі з відбуванням в колонії загального режиму, штрафу в розмірі 200 000 рублів та 200 годин обов'язкових робіт.

Нехтуючи положеннями Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року, «правоохоронець» незаконно застосовував законодавство РФ при кваліфікації подій, які фактично відбувалися до встановлення ефективного контролю Російської Федерації над територією півострова. Підозрюваний безпосередньо реалізував політику держави-окупанта, спрямовану на переслідування проукраїнськи налаштованого населення півострова.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється Головним управлінням СБУ в АР Крим.

Примітка: відповідно до ч.1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь