Купувати українські бронеавтомобілі - не лише патріотично, а й вигідно – Галина Янченко
Член Комітету з питань економічного розвитку Галина Янченко зустрілася з представниками українського ОПК, які попри всі складнощі продовжують забезпечувати наших захисників вітчизняною зброєю.
"Бронеавтомобілі - один з важливих напрямків, адже чим більше такої техніки, тим більше збережених життів наших захисників, - зазначила Галина Янченко.
В Україні є кілька компаній, які вже поставили сотні бронеавтомобілів до сил оборони, а є і нові розробки. Важливо зрозуміти проблематику цього напрямку, щоб кількість техніки у війську була ще більшою.
Бронеавтомобілі, що виробляються в Україні в 1,5 рази дешевші від закордонних аналогів, тож в цьому випадку купувати своє - не лише патріотично, а й вигідно. Але є над чим працювати:
Озброєння зроблене «на склад» (для формування резервів), а не під конкретний контракт, буде дорожчим через те, що від мита та ПДВ звільняють тільки те, що завозиться вже після укладання контрактів. Обговорили зміни, потрібні, аби зброярі могли виробляти техніку за рахунок власних коштів без їх здорожчання для сил оборони.
Не менше 30% вартості бронеавтомобіля - це складові, які виробляються в країнах-партнерах. Наприклад шасі американського Ford або італійського IVECO.
Тут є перспективи підвищення ефективності за рахунок співпраці з партнерами. В рамках «безпекових угод» вони можуть закуповувати і передаватись наприклад шасі. Для українського бюджету машина стане дешевшою, а уряди партнерів підтримають свого виробника.
Всі в плюсі - лишилося попрацювати над механізмом реалізації таких кооперацій."