Квартира за “подаровані” кошти: НАЗК провело моніторинг способу життя одного з керівників в Офісі Генерального прокурора


Березень 28
18:15 2023

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) провело моніторинг способу життя заступниці начальника відділу організації закупівель, моніторингу та договірної роботи Департаменту державного майна, ресурсів та матеріально-технічного забезпечення Офісу Генерального прокурора. За результатами моніторингу НАЗК не знайшло підтвердження того, що кошти на придбання квартири вона отримала за рахунок законних доходів. Відповідні матеріали НАЗК надіслало до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

Заступниця керівника вказного відділу Офісу Генерального прокурора задекларувала за 2020 рік квартиру в одній з новобудов Києва, яку придбала за 1 866 400 гривень.

У день придбання квартири декларантка отримала від своєї матері 1,9 млн грн у подарунок, про що подала повідомлення про суттєві зміни в майновому стані. Посадовиця пояснила, що кошти вона отримала фактично, без будь-яких банківських переказів.

За заявою матері, джерелом подарованих коштів були доходи, які вони отримали разом з чоловіком від продажу спільного майна.

Водночас НАЗК встановило, що спільні витрати матері та батька чиновниці (понад 3,5 млн грн) значно перевищують отримані ними офіційні доходи за 1998 – 2020 роки (понад 1,7 млн грн). Тобто заощаджень для подарунка доньці в розмірі 1,9 млн грн вони не мали.

Доходи працівниці прокуратури також не давали можливості оплатити придбання квартири. За даними Державного реєстру фізичних осіб – платників податків, її доходи за 2020 рік становили понад 537 тис. гривень. При цьому в декларації за 2020 рік у неї збільшились збереження на 7 тис. доларів США порівняно з декларацією за 2019 рік. Протягом року посадовиця витратила з банківського рахунку понад 230 тис. гривень.

НАЗК направило матеріали до САП для вирішення питання щодо звернення до суду з позовом про визнання активу необґрунтованим та його стягнення в дохід держави.

Нагадаємо, НАЗК здійснює моніторинг способу життя, щоб встановити, чи відповідає рівень життя посадовця та членів його сім’ї, майно й отримані ними доходи декларації.

Кожен може повідомити до НАЗК, на пошту info@nazk.gov.ua, про відомі факти для того, щоб ми перевірили будь-якого публічного службовця на предмет того, чи відповідає його рівень життя законним доходам.

Для того, щоб ваше повідомлення швидше розглянули, рекомендуємо:

Посилання скопійовано

Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

У Замлинні на Волині відбулися майстерні польсько-українського примирення

Прочитайте повну статтю

День рибалки 2024: рибогосподарники отримали вітання з нагоди професійного свята

Прочитайте повну статтю

Підсумки тижня: команда ФДМУ провела успішних аукціонів на 33,21 млн гривень

Прочитайте повну статтю

Велика приватизація: Уряд затвердив стартові ціни та умови продажу готелю «Україна» та «Об`єдна...

Прочитайте повну статтю

Керівник психологічної служби МВС розповів у інтерв'ю, як дбають про ментальне здоров'я гвардій...

Прочитайте повну статтю

В Україні стартувало впровадження електронних протоколів для документування правопорушень у сфе...

Прочитайте повну статтю

Електронні консультації з громадськістю

Прочитайте повну статтю

Приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту: представники Держмитслужби зустрілися...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь