Леонід Тимченко: «Спеціалізовані центри з розшуку зниклих безвісти за особливих обставин діють у кожному обласному центрі»


Жовтень 29
18:21 2024

Про це в етері Національного телемарафону «Єдині новини» повідомив заступник Міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко. Він уточнив, що такі спеціалізовані центри з розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, створені і діють на базі кожного регіонального управління Національної поліції України.

У таких спеціалізованих центрах працюють слідчі, представники карного розшуку. Вони щоденно контактують із представниками Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісті за особливих обставин, в своєму регіоні.

У разі необхідності співробітники таких центрів співпрацюють також із підрозділами слідства Служби безпеки України, якщо є кримінальні провадження, які були внесені слідчими підрозділами СБУ.

Від квітня 2023 року, нагадав  заступник Міністра, запроваджено Єдиний реєстр осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, який перебуває у сфері відповідальності МВС України.

Станом на сьогодні в ньому зареєстровано понад 60 тисяч осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, з яких 52 тисячі осіб перебувають у розшуку, з них понад 1700 діти.

Далі, за його словами, представниками Секретаріату Уповноваженого з питань осіб зниклих безвісті за особливих обставин проводяться всі необхідні заходи для того, щоб перевірити інформацію. І вже після такої перевірки дані про зниклу особу заносять  в реєстр і це стає реєстровим записом.

Леонід Тимченко зазначив, що інформація про спеціалізовані центри з розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, по кожному регіону є на сайті Національної поліції.

Крім того, громадяни можуть звертатись безпосередньо в головне управління Національної поліції в своєму регіоні за місцем реєстрації чи за місцем проживання.

Нагадаємо алгоритм дій для розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин:

•  звернутися із заявою про розшук до органів Національної поліції та надати всю наявну інформацію про зниклу особу (бажано, щоби це були її фотографії, чіткий опис стану здоров’я, інші деталі, які зможуть допомогти розслідуванню та встановленню місцезнаходження);•  залишити свої контактні дані для того, щоби поліція могла поінформувати про нові обставини;•  отримати витяг з Єдиного Реєстру досудових  розслідувань для того, щоби знати, де і ким це провадження розслідується;•  важливо, щоби кровні родичі здали свої біологічні зразки для проведення молекулярно-генетичної експертизи та виведення ДНК-коду. Ці дані будуть перевірені в центральному обліку генетичних ознак людини»;•  звернутися до підрозділів Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Координаційного штабу, Національного інформаційного бюро, об’єднаного центру СБУ та Міжнародного комітету Червоного Хреста. Ці організації здійснюють обмін інформацією для забезпечення ефективного розслідування справи про зниклу особу.

Департамент комунікації МВС України

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Кілійське МУВГ успішно завершило поливний сезон

Прочитайте повну статтю

Відбулося 9-те засідання Підкомітету з питань юстиції, свободи та безпеки Комітету асоціації мі...

Прочитайте повну статтю

Кабмін спростив процедуру видачі документів про державну реєстрацію народження за програмою «єМ...

Прочитайте повну статтю

Понад 200 000 транспортних засобів українці переоформили у застосунку Дія

Прочитайте повну статтю

Херсонщина: через ворожу атаку одна людина загинула та п’ять поранено

Прочитайте повну статтю

Поліція Києва та СБУ затримали чоловіка, який за вказівкою ворожих спецслужб намагався підірват...

Прочитайте повну статтю

Кількість правопорушень з використанням вогнепальної зброї, вибухових речовин та боєприпасів на...

Прочитайте повну статтю

По Україні розгорнуто пункти незламності

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь