«Локальна пам'ять»: Просвітницькі заходи на Вінниччині та інші новини регіонів


Листопад 15
00:08 2024

Український інститут національної пам’яті спільно з Херсонською обласною військовою адміністрацією провели семінар для деокупованих громад області на тему: «Російсько-українська війна: фіксація, меморіалізація, неповернення конфлікту» для державних службовців, посадових осіб органів місцевого самоврядування, музейників, бібліотекарів, освітян, представників громадянського суспільства Херсонщини.

У фокусі уваги перебували теми перехідного правосуддя, збору свідчень учасників російсько-української війни, музеєфікації, меморіалізації подій та свідків війни, змін у топоніміці у зв’язку з реалізацією закону про деколонізацією. Семінар відкрив Заступник голови УІНП Володимир Тиліщак, який наголосив на важливості запропонованих до роботи тем.

Разом з колегами з Херсонської обласної військової адміністрації Тетяною Козицькою, Національного комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності Ігорем Пошивайлом, співробітниками УІНП Оленою Охрімчук, Тетяною Привалко, Марією Тахтауловою та Сергієм Бутком обговорили принципи меморіалізації російсько-української війни, поділилися досвідами Херсонщини, Харківщини та Чернігівщини.

22 жовтня співробітник Інституту Олексій Серветнік провів робочу зустріч з очільником центру "!ЯМаріуполь. Вінниця" Дімітрієм Голубченком.

Центр займається наданням всебічної допомоги мешканцям Маріуполя та Маріупольського району Донеччини, які наразі мешкають у Вінницькій громаді. Під час спілкування з очільником центру окреслели напрями спільної просвітницької роботи. Також, для центру презентовали найновіші видання УІНП, серед яких брошура «Наш Маріуполь» зроблена на основі виставки УІНП. У цьому виданні розповідається про історію міста-героя, яке стало символом незламності та трагедії водночас.

Того ж дня відбулась зустріч з деканом факультету історії і міжнародних відносин Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, доктором історичних наук, професором Олегом Мельничуком. Для факультету презентовали матеріали Інституту, які стануть у нагоді для викладання. Під час спілкування з деканом обоговорили ключові аспекти подальшої співпраці. Зокрема, співорганізацію ХХXVI Всеукраїнської наукової історико-краєзнавчої конференції «Вінниччина: минуле і сьогодення. Краєзнавчі дослідження» 8 листопада 2024 року. 

30 жовтня у Вежі Артинова, у Вінниці відкрили банерну виставку «Герої наших вулиць», присвячену учасникам російсько-української війни, на честь яких названі або перейменовані вулиці в українських містах.

Виставка організована громадською організацією «Історична платформа» за підтримки Українського культурного фонду. Її мета — зберегти пам’ять про Героїв, привернути увагу до важливості меморіалізації та протидіяти дезінформації.

На  банерах представлено історії українських захисників, таких як Роман Ратушний, Олександр Оксанченко, Дмитро Коцюбайло, Юрій Руф, Олег Куцин, Сергій Миронов, Максим Левін, Павло Лі, Юлія Здановська, брати Котенки, Олександр Махов. Партнерами виставки виступили Український інститут національної пам’яті, Платформа пам’яті «Меморіал». А у Вінниці проєкт реалізується за підтримки Музею Вінниці та Департаменту культури Вінницької міської ради.

Протягом 7-9 листопада для курсантів Харківського університету внутрішніх справ було проведено оглядову екскурсію виставкою "Герої наших вулиць". Співробітник Інституту Олексій Серветнік зазнайомив курсантів з матеріалами виставки, заступник директора Музею Вінниці Євгеній Сафар'янс розповів про історію Вежі Артинова, її сучасного наповнення та розвитку.

8 листопада у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського відбулася ХХХVІ Вінницька всеукраїнська наукова історико-краєзнавча конференція  «Вінниччина: минуле і сьогодення. Краєзнавчі дослідження»

Понад 130 учасників (у змішаному форматі), серед яких вчені та студенти обговорили актуальні питання регіональної історії різних періодів від Поділля у давні часи до історії Вінниччини у часи незалежності України. Крім актуальних доповідей під час пленарного та секційних засідань було презентовано  краєзнавчі наукові видання, а також навчальний фільм «Голодомор-геноцид 1932-1933 років: український опір».

Співорганізатором конференції виступив Перший міжрегіональний територіальний відділ Український інститут національної пам’яті.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Держрибагентство долучилося до обговорення виробництва водоростей та біотехнологій

Прочитайте повну статтю

У Держрибагентстві обговорили можливість дослідження в Україні морського рекреаційного рибальст...

Прочитайте повну статтю

Віталій Коваль обговорив з міжнародними партнерами розвиток реформи меліорації

Прочитайте повну статтю

Мін’юст призначив виконуючим обов’язки гендиректора ДП «СЕТАМ» Романа Осадчука

Прочитайте повну статтю

У Хмельницькій області відбувся форум «Дієвий ЦНАП: точка доступу до державного сервісу та цифр...

Прочитайте повну статтю

До відома судових експертів, які не є працівниками державних спеціалізованих установ

Прочитайте повну статтю

Наглядова рада Укрзалізниці погодила пропозицію індексації вантажних залізничних тарифів

Прочитайте повну статтю

Олена Дума на міжнародній конференції в Польщі: Україна має намір повернути усі незаконно вивед...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь