Сенсація

Людмила Сугак провела зустріч із представниками Групи експертів ООН з верховенства права та сексуального насильства в умовах конфлікту


Жовтень 11
15:17 2023

Заступниця Міністра юстиції України Людмила Сугак провела робочу зустріч із представниками Групи експертів ООН з верховенства права та сексуального насильства в умовах конфлікту на чолі з керівницею Групи експертів ООН з верховенства права та сексуального насильства в умовах конфлікту (СНПК) — Хлоєю Марне-Башангер.

Мета візиту делегації в Україну — обговорення співпраці в межах імплементації Рамкової програми співпраці (РПС) між Урядом України та ООН щодо запобігання та протидії сексуальному насильству в умовах конфлікту, яку було підписано у травні 2022 року.

Під час зустрічі учасники обговорили практичні аспекти впровадження напрямів Плану реалізації РПС, а саме: посилення верховенства права та притягнення до відповідальності; посилення спроможності сектора безпеки та оборони із запобігання сексуальному насильству; забезпечення доступу постраждалих від сексуального насильства, а також їхніх дітей, до комплексних послуг; забезпечення виплат репарацій та компенсацій.

Стосовно доступу до правосуддя та притягнення до відповідальності Група експертів зосередила свої зусилля на таких аспектах:

З лютого 2022 року Офіс Спеціальної представниці Генерального секретаря ООН з питань сексуального насильства в умовах конфлікту (СПГС-СНПК) тісно співпрацює з національними органами влади та партнерами з ООН над питанням реагування на злочини сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, які випливають із війни в Україні.

У червні 2022 року під керівництвом Віце-прем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції й за підтримки Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики в рамках загальнодержавного підходу було створено Міжвідомчу робочу групу. Відповідно, були створені окремі робочі підгрупи за кожним пріоритетним напрямом РПС за співголовуванням Офісу СПГС-СНПК.

У результаті процесу широких консультацій був розроблений План реалізації РПС, який передбачає заходи з кожної сфери РПС із забезпеченням узгодженості та координації. Згодом, План реалізації РПС був представлений на засіданні Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй. Пізніше, у грудні 2022 року план був затверджений Кабінетом Міністрів України.

План реалізації РПС відображає цілісний підхід до вищезгаданої проблеми і містить п’ять сфер співпраці:

Фотоматеріали за посиланням: https://minjust.gov.ua/galleries/zustrich-iz-predstavnikami-grupi-ekspertiv-oon-z-verhovenstva-prava-ta-seksualnogo-nasilstva-v-umovah-konfliktu-kiiv-11-jovtnya-2023-roku 

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії