Марія Малая: «Енергоефективність - це точка росту нашої економіки! Ми повинні змінюватись, щоб жити!»


Грудень 12
15:08 2024

Перший заступник Голови Держенергоефективності Марія Малая підкреслила виключне значення енергоефективності для сталого розвитку громад і країни в цілому під час виступу на конференції «Енергія партнерства: інвестиції, інновації у сфері енергоефективності для громад», організованій у рамках Тижня енергоефективності 2024.

«Енергоефективність – це не лише технічне завдання, а й стратегічний вектор розвитку України», – зазначила Марія Малая. Перший заступник Голови Держенергоефективності підкреслила важливість впровадження інноваційних рішень, які дозволять не лише оптимізувати енергоспоживання та скоротити енерговитрати, але й суттєво зменшити викиди СО2, наблизивши Україну до екологічної та енергетичної стійкості.

Марія Малая акцентувала, що розвиток енергоефективності можливий лише за умов тісного партнерства між державними органами, бізнесом і громадським сектором. Особлива увага була приділена спільному формуванню стратегічних напрямів, які сприятимуть сталому розвитку, забезпечать енергетичну незалежність та допоможуть ефективно реагувати на сучасні виклики, що постали перед країною.

На дискусійній панелі «Успішні державні програми у сфері енергоефективності 2024 в громадах» особливу увагу було приділено діяльності Фонд Декарбонізації України, Акціонерне товариство, про який детально розповіла Голова Фонду Олеся Міщенко.

"Ми вже можемо похвалитися деякими успіхами, минулого року ми ділилися ідеями, а сьогодні ми можемо продемонструвати перші результати! Фонд наповнюється податками на викид СО2. За допомогою Фонду можна отримати компенсацію відсотків по кредиту від державних банків. Зараз ми маємо право на лізинг і факторинг, з першого кварталу 2025 року ми будемо реалізовувати це право", – наголосила Олеся Міщенко.

Конференція стала важливою платформою для обміну досвідом та встановлення нових партнерських відносин між державними та приватними організаціями, які працюють в галузі енергоефективності.

Загалом захід зібрав на одній платформі ключових представників державних органів, бізнесу, громадських організацій та міжнародних партнерів для ґрунтовного обговорення стратегічних завдань і інвестиційних можливостей у сфері енергоефективності. Учасники акцентували увагу на пошуку інноваційних підходів, що сприятимуть модернізації інфраструктури, розширенню міжнародної співпраці та залученню фінансових ресурсів.

Деталі про Національний проєкт «Тиждень енергоефективності-2024» на сайті https://www.bfp.org.ua/energyefficiencyweek.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Приватні та державні виконавці: правовий статус і повноваження

Прочитайте повну статтю

Діти Герої: 9-річний Артем Лукащев із Харкова врятував себе та бабусю під час пожежі

Прочитайте повну статтю

Як ветеранам працевлаштуватися у системі МВС: умови та вакансії

Прочитайте повну статтю

Шановні колеги! Вітаємо Вас із Днем державної служби України!

Прочитайте повну статтю

Заступниця Голови ВРП Оксана Кваша в ефірі програми «Факти» ICTV прокоментувала виконання Украї...

Прочитайте повну статтю

На Хмельниччині за розтрату понад 2 млн грн перед судом постане директор коледжу

Прочитайте повну статтю

Без стигми та замовчування: у Чернівцях обговорили допомогу постраждалим від СНПК

Прочитайте повну статтю

Понад 21 млн грн несплачених податків та неякісні вибухові пристрої: ДБР повідомило про нові пі...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь